e-toplum Kamu 13 OCAK 2016 / 09:47

Mühendislik, mimarlık ve şehircilik ödülleri verildi

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği heyetinin, 29 Aralık tarihindeki Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’yı ziyaretinde; ‘V. Avrasya Mühendislik Mimarlık ve Şehircilik Proje Festivalleri’ finali ödül töreni düzenlendi.
Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin (TDMMB) ana organizasyonunda; TÜRKSOY Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, Avrasya İpekyolu Üniversiteler Birliği, Türk Konseyi-Türk Üniversiteler Birliği, KazGASA İnşaat ve Mimarlık Baş Akademileri ile Azerbaycan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi desteğiyle, Fondazione Romualdo Del Bianco Vakfı’nın ev sahipliğinde 8-10 Aralık 2015 tarihinde Floransa’da V. Avrasya Mühendislik Mimarlık ve Şehircilik Proje Festivalleri finali düzenlendi. Finalde; mühendislik kategorisinde; İlbank İstanbul Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası,  mimarlık kategorisinde;  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yerleşkesi ödül aldı. Şehircilik kategorisinde de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nün ‘Yöresel Mimari Özelliklerine Uygun Konut Projeleri’, ‘İpekyolu Medeniyetleri Hizmet Nişanı’ özel ödülüne layık görüldü. Ödüller, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı tarafından 29 Aralık’ta bakanlıkta düzenlenen törende sahiplerine verildi. Törene; TDMMB heyeti, TÜRKSOY Genel Sekreteri Prof. Dr. Düsen Kaseinov, İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu, Yapı İşleri Genel Müdürü Kasım Kayıhan ve İlbank Genel Müdür Yardımcısı M. Ferit Yüksel katıldı. Bakan Sarı, törende yaptığı konuşmada; STK’lar ve üniversiteler ile bir araya gelmenin ve istişarede bulunmanın öneminin altını çizerek yöresel mimari çalışmalara ağırlık verileceğine vurgu yaptı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN