e-toplum Kamu 18 HAZİRAN 2016 / 09:18

MÜSİAD Bilim Ve Teknoloji Ödülleri sahiplerini buldu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin düzenlediği “Bilim ve Teknoloji Ödülleri”nin sekizincisi, MÜSİAD Genel Merkez’de gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.
MÜSİAD tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Bilim ve Teknoloji Ödülleri, Bilim ve Teknoloji Onur Ödülü, Bilim ve Teknolojide Yol Açanlar, Ulusal Teknolojinin Gelişimine Katkı, Ar-Ge ve İnovasyon Gelişimine Katkı ve Bilim ve Teknoloji Farkındalığı Oluşturma kategorilerinde sahiplerini buldu.
Törende, “Bilim ve Teknoloji Onur Ödülü”nü – İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekai Şen, “Bilim ve Teknoloji Farkındalığı Oluşturma Ödülü”nü- Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Dr. Şeref Oğuz, “Ar-Ge ve İnovasyon Gelişimine Katkı Ödülü”nü  Bilim Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Fikri Işık, “Ulusal Teknoloji’nin Gelişimine Katkı Ödülü”nü Aselsan A.Ş, “Bilim ve Teknoloji’de Yol Açanlar Ödülü”nü ODTÜ MikroElektroMekanik Sistemler Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Prof. Dr. Tayfun Akın aldı.
Ödül töreninde konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “Ar-Ge harcamalarımızın GSYH içindeki payı artıyor. Savunma sanayiinde atılımlar gerçekleştirdik. Milli tankımızı, eğitim uçağımızı, piyade tüfeğimizi yaptık. Bu sene başında Ar-Ge reform paketi yürürlüğe girdi” şeklinde konuştu.
MÜSİAD’ın teknoloji alanındaki faaliyetlerine de değinen Olpak, “Geçtiğimiz sene sektör kurullarımızla Vizyoner zirvesini düzenledik. Yine stratejik sektörlerdeki yüksek teknolojili ürünlerin sergilendiği High-Tech Port projemizi hayata geçirdik. Nisan ayında önde gelen akademisyenlerle Sanayi 4.0 çalıştayını düzenledik. Diğer birçok çalışmalarımızın yanında, bu alanda emek veren kişileri ve kurumları desteklediğimizi göstermek için her sene Bilim ve Teknoloji Ödülleri programını düzenliyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN