e-toplum Kamu 10 MART 2014 / 08:02

Öncelikli tematik alan; biyomedikal ve yenilenebilir enerji

Başkent Üniversitesi gerçekleştirdiği inovasyon atılımında; 28 Şubat tarihinde KOSGEB-Başkent Üniversitesi Teknoloji Merkezi’ni (TEKMER) hizmete açtı.

Üniversite–sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji yoğun Ar-Ge faaliyetleri yapmak isteyen yeni girişimcilere destek olmak üzere kurulan; KOSGEB - Başkent Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER), Başkent Üniversitesi Prof. Dr.İhsan Doğramacı Konferans Salonu’ndaki açılış töreniyle hizmete açıldı. Törene; Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mithat Çoruh, mütevelli üyeleri, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Araz, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Başkent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Prof. Dr. Ali Haberal, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu, KOSGEB başkan yardımcıları, Başkent Üniversitesi rektör yardımcıları, dekanları, öğretim üyeleri, çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Hayal ettik ve gerçekleştirdik
Törende açılış konuşmasını yapan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dengiz, KOSGEB-BAŞKENT TEKMER’in öncelikli tematik alanının; biyomedikal ve yenilenebilir enerji olmakla birlikte diğer alanlardaki girişimcilere de açık olduğunu söyledi. Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın duygulu anlar yaşadığı açılışta “Biz bunları hep hayal ettik ve gerçekleştirdik. Ülkeye hizmet eserlerle olur. Ülkemize hizmet etmek zorundayız, bu üniversiteyi kurarak ülkeme olan görevimi yerine getirdim. Başkent Üniversitesi’ni kurduğum yıllarda kullandığım slogan ‘Hafta 7 gün 24 saat’ idi. Şimdi bu da yetmemekte, daha çok çalışmak gerekiyor” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN