e-toplum Kamu 12 HAZİRAN 2017 / 09:42

Pasta daha da büyüsün, her ölçek destekle buluşsun

BTHABER Şirketler Grubu; BT odaklı çalışmalar yürüten KOBİ girişimlerine önemli ve kapsamlı bir pazarlama desteği sağlıyor. Buna göre; 3 yaşından küçük 3 BT şirketine 3 BTHABER Grup Şirketi’nden 33 hafta ücretsiz pazarlama desteği sağlanacak. Böylece yaratıcı fikirleri tanıtma ve pazarlama konusunda kapsamlı bir destek girişimlere sunulurken, Türkiye’nin bilişim ekosisteminin daha da gelişmesi için önemli bir ‘ilk’e imza atılacak.
 
360 derece kapsamlı destek fırsatı 
Girişimcilik potansiyelini doğru biçimde değerlendirme ve geliştirme yolunda ihtiyaçları gözlemleyerek bu çalışmaya başlayan BTHABER Şirketler Grubu, bu hamlesi ile hem Türkiye bütününde girişimciliğin daha da özendirilmesini hem de doğru yöntemlerle bu girişim hamlelerinin değer kazanmasını ve tanınmasını sağlamayı hedefliyor.
Bilişim teknolojileri alanında gerek içerik gerekse pazarlama araçları sunumunda Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan BTHABER Şirketler Grubu üye firmalarından BThaber Gazetesi, Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi ve M2S Araştırma Pazarlama Şirketi, böylece Türkiye ekonomisinin, girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yaratıcılığın ruhunun özendirilmesi adına önemli bir adım atıyor. 33 hafta boyunca söz konusu girişimlere ücretsiz olarak sağlanacak pazarlama desteğinin detayları şöyle sıralanıyor: 
 
- BThaber Gazetesi’nde ücretsiz ilan ve içerik hakları
- BThaber özel ek ve yayınlarında ilan ve tanıtım hakları
- BThaber ve BTnet web sitelerinde ücretsiz banner hakları
- BThaber platformlarında ücretsiz video röportaj hazırlanması ve yayınlanması hakları
- Bilişim Zirvesi Şirketi etkinliklerinde ücretsiz sponsorluk ile tanıtım alanı ve sunum/konuşma hakları
- M2S veritabanı ile ücretsiz Postaban elektronik pazarlama hakları
- M2S önderliğinde pazarlama danışmanlık hizmetleri
 
Jürinin detaylı analizi
31 Mart 2017 tarihine kadar www.bthabersirketleri.com/PazarlamaDestek adresinden alınan yüzlerce başvuru arasından seçimi yine alanında uzman isimler yaptı: Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Genel Sekreteri Behçet Envarlı, Acmena kurucu ortağı ve CEO'su, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Yönetim Kurulu Üyesi Suat Baysan, Etohum'un kurucusu ve yöneticisi Burak Büyükdemir. Türkiye bilişim sektörü ve girişimcilik ekosisteminin bu önemli isimlerinin seçtiği üç girişime Haziran ayı itibari ile BTHABER Şirketler Grubu üye şirketlerinin destekleri başladı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen projede, jürinin desteğe layık bularak seçtiği üç şirket şöyle sıralanıyor:
 
Ortak nokta; küresel hedefler
Metrobi Ulaşım Teknolojileri: 
2016 yılında kurulan şirket, halen KOSGEB Ar-Ge Desteği alıyor ve İTÜ Çekirdek Otomotiv Sektörü Yılın Girişimi Ödülü'ne de layık bulundu. Büyük veri analizi ve yapay zeka yöntemlerini kullanarak ürettiği ürünlerle ulaşım sektörü için teknolojiler sağlayan Metrobi'nin hedefi ise toplu ulaşım ve insansız araçların yönetimi ve kaynak planlaması çözümlerini üreten küresel bir şirket olmak. 
 
Maxwell Innovations Havacılık Arge Mühendislik: Şirket 2014 yılında kuruldu ve özellikle yapı, enerji ve tarım sektörü için diğer insansız hava araçlarının faaliyet gösteremediği zorlu koşullarda görev yapabilen endüstriyel insansız hava araçları geliştiriyor. Sanayi Bakanlığı Teknogirişim ve TÜBİTAK 1507 desteklerinden yararlanan şirket; MX8 insansız hava aracı sistemi ile önleyici bakımlarda tesis kapatma sürelerini yüzde 80'e kadar azaltırken, kısa sürede kaydedilebilir veri sağlıyor. Hedef ise MENA ve Afrika bölgesinin en güvenilir ve değerli endüstriyel insansız hava aracı şirketi olmak.
 
Sistematik OTVT: 2014 yılında kurulan şirket, yazılım ve donanım teknolojileri ile IoT odaklı çalışmalar yapıyor. Malzeme adresleme, üretim takip sistemleri, SistemIoT - MLM (Micro Location Management) System, uzaktan varlık yönetim sistemi ve tedarikçi sipariş yönetim portalı ise yürütülen öncelikli çalışmalar. Şirketin hedefi; IoT platformunda Türkiye'nin lokomotif şirketi olmak, ayrıca MLM yazılımını yaygınlaştırmak ve Türkiye'nin en başarılı IoT yazılımı haline getirmek.
Söz konusu girişimler, BTHABER Şirketler Grubu ile işbirliğinden beklentileri ve hedefleri ile ilgili özel haberlerimizi gelecek sayılarımıza yine BThaber Gazetesi’nde okuyabileceksiniz. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics