e-toplum Kamu 06 MAYIS 2017 / 19:13

PTT mobil araçları her yerde hizmete hazır

Türkiye genelinde yaklaşık 4 bin 500 işyeri bulunan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), bu hizmet ağını mobil araçlarla genişletiyor. PTT işyerlerindeki donanıma sahip olan bu mobil araçlar; posta, kargo, bankacılık gibi alanlardaki hizmeti Türkiye’nin her noktasına ulaştırıyor. Mobil araçlar “PTT her yerde” sloganı ile faaliyete geçiriliyor. İlk olarak Kasım 2016’da Ankara, Antalya, Denizli ve İstanbul’da hizmet vermeye başlayan mobil araçların sayısı da sürekli artıyor. Bugün 47 PTT Başmüdürlüğü’ne toplam 52 adet büyük mobil araç tahsis edilmiş durumda. Ankara’da iki büyük, İstanbul Anadolu Yakası’nda iki büyük, İstanbul Avrupa Yakası’nda dört büyük mobil araç hizmet verirken, Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Yozgat’ta da birer büyük mobil araç yer alıyor.
PTT; bunlara ek olarak 48 adet küçük mobil aracın hizmete sunulması yönünde de çalışmalarını sürdürüyor. Büyük mobil araçlarda bir Pttbank ve bir posta-kargo gişesi, küçük mobil araçlarda ise her iki hizmeti de yürütmek üzere bir gişe yer alıyor. Araçlar, vatandaşların PTT hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabileceği ergonomiye sahip. 
PTT yetkilileri, konuyla ilgili olarak, “Mobil araçlar, işyerlerimizin olmadığı, acil ihtiyaç duyulan mahallerde, deprem, sel gibi doğal afet durumları ile fuar, açılış, ulusal veya uluslararası gösteri ve toplantılarda, şehir merkezinden uzak sanayi bölgelerinde, mültecilerin sosyal haklarını yerinde karşılamak adına sınır bölgelerinde ve Evrensel Posta Hizmet Yükümlüsü olan şirketimizin Evrensel Posta Hizmetleri kapsamında tanımlanan yerleşim birimlerinde hizmetlerimizin daha hızlı ve etkin sunulmasını sağlıyor” bilgisini verdi.  
 
ETİKETLER : PTT mobil araçları 1121

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics