e-toplum Kamu 30 HAZİRAN 2017 / 16:50

Savunma ekosistemi yarışmada bir arada olacak

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), “İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması” düzenliyor. İç güvenlik ya da askeri alanda operasyonel yetkinliklerin arttırılması, hata payının düşürülmesi, muhtemel personel zayiatının minimuma indirilmesine katkı sağlayacak insansız sistemlerin tasarlanması hedefiyle düzenlenen yarışma, tüm katılımcılara açık olacak. ‘Üç Boyutlu Model Tasarım’ ve ‘Serbest Çizim Kategorileri’ olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmada son başvuru tarihi ise 30 Eylül 2017. 
İlk kez gerçekleştirilecek olan yarışma, ortak Ar-Ge platformu gibi düşünülerek yapılandırıldı. Fikir aşamasından endüstriyel tasarıma geçişi sağlayacak çalışmalara yön vermek ve desteklemek önceliği ile yarışma, geniş katılımın sağlandığı bir sanayinin oluşturulması için arayüz görevi üstlenecek. Üniversitelerin ve Ar-Ge merkezlerinin savunma sanayine yönelik ilgisini artırmayı, araştırmacı – sanayici – kullanıcı üçlüsünün etkileşimini geliştirmeyi hedefleyen yarışmanın İnsansız Hava Aracı, Su Altı ve Su Üstü Araç Yarışması formatları da yine bu yıl içerisinde belirlenip, duyurusunun yapılmasının ardından 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN