e-toplum Kamu 20 MAYIS 2017 / 15:37

Şehirler, akıllı teknolojilerle devleşiyor

5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, Türkiye’den ve birçok ülkeden kamu kurumu, özel sektör, akademisyen, enerji, şebeke ve çevre sektör yetkililerini bir araya getirdi. Etkinlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo, Birleşik Krallık Başkonsolosu Judith Slatter, Türkiye Enerji Vakfı Başkanı Hasan Köktaş ve HHB Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dayangaç açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.
İtalya’nın ülke partneri olduğu ICSG İstanbul 2017’de kongre ile eş zamanlı ilerleyen fuarda da bireylere yaşam konforu ve kentlere enerji tasarrufu sağlayan akıllı şehir uygulamaları, tüketicilere kullandıkları enerji hakkında detaylı bilgi veren yazılımlar ve engellilere yönelik hayatı kolaylaştıran mobil teknolojiler öne çıktı.  İtalya’nın partner ülke olduğu ICSG İstanbul 2017 Kongre ve Fuarı’na; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Güney Afrika, Güney Kore, Hollanda, Hırvatistan, Hindistan, İsrail, İtalya, İsveç, İsviçre, İngiltere, İspanya, Japonya, KKTC, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, Kıbrıs, Kırgızistan, Kuveyt, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Suudi Arabistan, Tacikistan, Umman, Ürdün, Yeni Zelanda ve Yunanistan ülkelerinden gelen heyetler, kongre ve fuar katılımcıları ile buluştu.
 
Bilişim, hayatın her alanında olmalı
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki etkinlikte yaptığı konuşmada, “Günümüzde Türkiye şehirleri, her geçen gün bilişim ağıyla donatılan, ileri arıtma sistemlerine sahip, katı atıklarının dahi yüzde 65’ini arıtarak bunu yeniden kullanılabilir seviyeye getiren, dünyada en fazla mavi plaja sahip ikinci ülke konumunda. Günümüzde bilişimi hayatın ve altyapının her alanına sokmak zorundasınız. Bu nedenle beşincisi gerçekleştirilen Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nı son derece anlamlı buluyorum” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics