e-toplum Kamu 30 EYLÜL 2017 / 06:22

Sermaye piyasalarının geleceği ele alınacak

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB) bu yıl ikincisini düzenleyeceği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 14-15 Kasım 2017 tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli’nde gerçekleşecek. “Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla düzenlenecek ve iki gün sürecek kongrede 24 panel ve sektöre yönelik farklı başlıklarda 21 eğitim programı yer alacak. Program kapsamında sermaye piyasasının gündemindeki en güncel konular kamu kurum ve özel sektör temsilcileri, akademisyenler, yatırımcılar ve basın mensuplarının katılımıyla ele alınacak. Tüm panel ve eğitimler tüm katılımcılara açık ve kayıtlar ücretsiz olacak. Detaylı bilgilere www.sermayepiyasalarikongresi.org.tr adresinden ulaşmak mümkün.
Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) da desteklediği kongrede pay ve borçlanma araçları ihraçları, altyapı yatırımlarının ve girişimciliğin finansmanı, doğrudan yabancı sermaye ve portföy yatırımları, finans merkezi alternatifleri, yatırım stratejileri, Endüstri 4.0, bireysel emeklilik sistemi ve otokatılım, dijital para ve yeni finansal mimari, Blockchain gibi konulara dair özel panel düzenlenecek. Yatırım yapma stratejilerine yönelik hazırlanan birçok eğitim programı da ücretsiz olarak Kongre’de yer alacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kongreye katılması bekleniyor. Kongreye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, dünyaca ünlü yazar ve ekonomist Prof. Dr. James Robinson, yazar Chris Skinner, Dünya Bankası Kalkınma Beklentileri Grubu Direktörü Dr. Ayhan Köse, eski Hazine Müsteşarı Dr. Mahfi Eğilmez gibi isimler de katılacak. Sektörün geleceğini şekillendirecek teknolojik yenilikler kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Dünyada “dijital bankacılık gurusu” olarak anılan Chris Skinner, “Oyun Değişiyor: Fintech, Blockchain ve Değer Takası” başlıklı konuşmasıyla sermaye piyasalarını bekleyen yenilikleri anlatacak.