e-toplum Kamu 14 EKİM 2017 / 18:07

Siber güvenlik bilinci ‘merkezden’ yayılacak

Online sistemler için gerekli siber güvenliği sağlayabilecek uzman iş gücünün yetiştirilmesi ve şirketlere güvenlik açığı konusunda danışmanlık verilmesi hedefiyle Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Siber Güvenlik Merkezi açıldı. BAU, Siber Güvenlik Merkezi’nde; bilginin korunması ve “siber güvenlik” konusunda farkındalığın artırılması, sonrasında profesyonel eğitim içeriği sunulması odaklı çalışmaları yürütecek. Online sistemlerde siber tehdit ve saldırılara karşı önlemlerin yanı sıra BAU laboratuvarında oluşturulan donanım ve yazılımlarla güçlendirilmiş altyapı sayesinde deneyerek, dokunarak, görerek ve çıktılarını izleyerek öğrenmeye imkan sağlanacak. Sanallaştırılmış makinalarda oluşturulan eğitim senaryoları, alınan bu eğitimin daha iyi benimsenmesi ve kalıcı olmasını sağlayacak. 
‘Siber güvenlik’ kavramının canlı bir sistem gibi günlük hayatımızda yer aldığını vurgulayan BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Siber Güvenlik Merkezi’nde, sürekli kendini yenileyen ve beşinci boyut olarak da adlandırılan siber harekât alanında eğitimler vererek, projeler yaparak, uygulamalı lisansüstü tezler üreterek güvenliğe katkı sağlamayı hedeflediklerini vurguladı.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN