e-toplum Kamu 25 KASIM 2017 / 05:42

Şimdiki hedef Azerbaycan

Hacettepe Teknokent, Ar-Ge çalışması yürüten firmaların dış ticaret hacimlerinin artırılması, yeni pazar ve ihracat imkanlarını araştırmak üzere Azerbaycan’a ticari heyet programı gerçekleştirecek. Sadece Hacettepe Teknokent firmalarına değil, Türkiye’deki bütün teknokent firmalarına ve yurtdışında ihracat imkanı arayan bütün Ar-Ge firmalarına açık olan program Ekonomi Bakanlığı’nın ihracat odaklı destekleriyle düzenlenecek. 5-9 Aralık 2017 tarihleri arasındaki etkinlikte savunma, yazılım, donanım bilgi ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketlerin yetkilileriyle birebir görüşmeler yapılarak, işbirliği fırsatları ele alınacak. 
Siber güvenlik, büyük veri uygulamaları, e-Devlet çözümleri, M2M çözümleri ile birlikte savunma sanayi çözümleri gibi alanlarda B2B görüşmeleri yapabilecek olan firmalar, bu konularda Azerbaycanlı partnerleriyle çalışma olanaklarını değerlendirecek.
Ekonomi Bakanlığı desteğiyle daha önce Dubai, Ukrayna, Küba gibi ülkelere dış ticaret hacmi ve işbirliğini artırmaya yönelik organizasyonlar düzenleyen Hacettepe Teknokent, geçtiğimiz haftalarda, yine Ekonomi Bakanlığı desteğiyle Japonya’da düzenlenen IT WEEK Fuarı’na katılmış, Japon iş adamları ile teknokent firmaları arasında işbirliği arayışlarını sürdürmüştü. Ekonomi Bakanlığı’nın, Türk firmalarının uluslararası rekabetini güçlendirmek için sağladığı katkılarla düzenlenecek ticaret heyeti başvuruları hakkında detayları info@hutech adresinden öğrenmek mümkün.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics