e-toplum Kamu 30 TEMMUZ 2016 / 17:21

Sincan Belediyesi, teknolojiyi hizmete dönüştürüyor

Sincan Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ve DECE Yazılım tarafından geliştirilen bir Mobil Veri Toplama ve Ekip Yönetim Uygulaması olan MOBIDI ile gıda denetimlerinde mobil teknoloji kullanılıyor.  
Sincan Belediyesi sahadan veri toplayan yeni mobil uygulaması MOBIDI ile fark yaratıyor. Belediye birimleri tarafından etkin bir şekilde kullanılmaya başlanan uygulama, özellikle Ramazan ayı süresince yapılan gıda denetimlerinde zabıta ekiplerinin en büyük yardımcısı oldu. Denetimlerde tespit edilen ihlallere ilişkin fotoğraf ve videolar mobil uygulamayla anında merkeze iletiliyor. Özellikle market, fırın, lokanta ve pastanelerde yoğunlaşan denetimlerde hijyen sorunları, eksik gramaj ya da etiketsiz satış gibi mevzuata aykırı durumlar anında ve yerinde tespit edilerek kayıt altına alınmış oluyor.
Tüm bu veriler an be an Belediye Başkanı ve Zabıta Müdürü düzeyinde merkezdeki çevrimiçi harita üzerinden takip ediliyor. Vatandaşa kolay ve hızlı şekilde ulaşabilmek için teknolojiyi hizmete dönüştüren Sincan Belediyesi, yeni uygulamalarıyla pek çok kuruma da örnek oluyor.
 
Belediyelere yönelik yenilikçi ve özgün yazılım çözümleri üretiliyor
Yazılımı üreten DECE Yazılım Genel Müdürü Serdar Ak, “Belediyelerimize yönelik yenilikçi ve özgün yazılım çözümleri üretiyoruz. MOBIDI bunlardan bir tanesi. Sincan Belediyesi yine öncü oldu ve uygulamamızı etkin bir şekilde kullanmaya başladı. Kendileriyle çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Kurumsal arama motorumuz GEODI’yi de etkin bir şekilde kullanıyorlar. Sincan Belediyesi ile çalışmaya başladıktan bir süre sonra birçok yeni belediye çözümlerimizi kullanmaya başladı. İnanıyoruz ki uygulamalarımız ülke genelindeki tüm belediyelerimiz için çok faydalı bir teknolojik araç olacak” açıklamasını yaptı. Yerli bir yazılım firması olan ve Ankara’da Bilkent Cyberpark bünyesinde yer alan firmalardan olan DECE Yazılım tarafından geliştirilen MOBIDI sayesinde belediye birimleri tarafından toplanan tüm bilgiler otomatik olarak Belediye Merkezi’nde birleşiyor. Zabıta, Fen İşleri, İmar ve Mali Hizmetler müdürlükleri tarafından kullanılan uygulamayla belediye personelleri sahada gördükleri eksiklikleri ve ihlalleri anında cep telefonlarında yüklü MOBIDI uygulamasıyla merkeze iletiyor. Uygulamanın en büyük özelliği çevrimiçi ve çevrimdışı olarak çalışabilmesi.
 
ETİKETLER : Sincan Belediyesi 1082

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics