e-toplum Kamu 30 HAZİRAN 2017 / 16:10

TBD İstanbul’un ‘Genç Buluşmaları’ devam ediyor

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi, bilişim alanında araştırma, inovasyon ve uygulama çalışmalarına desteğini sürdürüyor. Bu doğrultuda Bilgi Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bilgi Güvenliği Bölümü öğrencileri ile biraraya gelen dernek yöneticileri, bilgi alışverişinde bulundular. Lostar’ın da kuruluşunda destek verdiği ve eğitmen sağladığı Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü öğrencileri, bölümleri ve hedefleri hakkında bilgi verirken, TBD ve TBD Genç çalışmaları hakkında bilgi aldılar.  Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı’nın temel amacı, bilgi teknolojileri, bilgi güvenliği, bilgisayar programcılığı alanlarında ağırlıklı olmak üzere her alanda faaliyet gösteren firmaların ihtiyacı olan nitelikli ve donanımlı meslek elemanlarını yetiştirmek olduğunu belirttiler.
Dernek yöneticileri, “Türkiye Bilişim Derneği olarak Bilişime katkı vermek, Bilişim alanında araştırma, innovasyon ve uygulama çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan öğrencilerimize, gençlerimize, girişimcilere, uygulayıcılara yol göstermek ve destek olmak için gerekli her türlü imkanı sunmaya çalışıyoruz. Gençlerle birlikte seminer, kariyer planlama eğitim programları hazırlama, staj ve iş imkanları gibi birçok konuda desteklerimiz   anlatıldı bilgi paylaşımı yapıldı.  Geleceğimizi oluşturacak olan Gençlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dediler.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN