e-toplum Kamu 06 KASIM 2016 / 15:26

TED Üniversitesi, ‘Dijital Oyun Tasarımı’ alanına insan kaynağı sağlıyor

TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yöneticisi Füsun Okutan, TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (TEDÜ SEM) ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) tarafından ortaklaşa yürütülen Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programları hakkında bilgi verdi.
 
TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (TEDÜ SEM) ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) tarafından ortaklaşa yürütülen Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programları’nın ‘Yazılım’ ve ‘Tasarım’ olarak iki ayrı dalda olmak üzere TED Üniversitesi Kampüsü’nde 5 Kasım tarihinde başladığını aktaran Füsun Okutan, programların, ‘Dijital Oyun Tasarımı’ alanında sektörün ihtiyacını karşılayacak insan kaynağını sağlamayı amaçladığını kaydetti. Okutan, program hakkında şu detayları paylaştı: “Her biri 7 hafta sürecek olan programlar 4 ayrı modülden oluşup toplam 56 saatte tamamlanacak. Yazılım programımızda; ‘Unity ile Oyun Programlama’, ‘Grafik Programlama ve OpenGL’ ve ‘Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi’ modülleri mevcut. Tasarım programımızda ise ‘Oyun Tasarımı’, ‘Modelleme ve Grafik Tasarım’ ve ‘Animasyon ve Ses’ modülleri yer almakta.”
 
Programlar İŞKUR desteğiyle gerçekleştiriliyor
Her iki program için ortak olan Proje modülünde, takımlar halinde proje gerçekleştirecek olan katılımcıların, aynı zamanda ‘Hukuki Konular ve Pazarlama’ ve ‘İşkur İşbaşı Eğitim Programı’ ile ilgili seminerlere de katılacaklarının altını çizen Okutan, “Program sonunda başarılı bulunanların, İŞKUR tarafından yürütülen ‘İşbaşı Eğitim Programı’na katılımları mümkün olacak. TEDÜ SEM – TOGED ortaklığında ve İŞKUR desteğinde yürüteceğimiz programlarımız, YÖK’e bağlı bir vakıf üniversitesi olan TED Üniversitesi ve TOGED tarafından sertifikalandırılacak. Her biri konusunda uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitimler hafta sonları gerçekleştiriliyor” açıklamasını yaptı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN