e-toplum Kamu 09 EKİM 2016 / 06:10

Teknoparklarda bölgelerarası iş birliği

19-22 Eylül tarihinde gerçekleştirilen Dünya Teknoparklar Birliği (IASP) 33. Konferansı’na bu yıl Moskova ev sahipliği yaptı. Konferans, 2017 yılında Türkiye’de düzenlenecek. ‘Uluslararasılaşma, sürdürülebilirlik ve büyüme için yenilikçi toplulukların bir araya getirilmesi” temasıyla düzenlenen konferansın açılışı Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev tarafından yapıldı. SkolkovoTeknoparkı'nın öncülüğünde düzenlenen konferans; pek çok ülkenin teknopark, inovasyon ve kuluçka merkezinden 1700 katılımcıyı buluşturdu. 4 gün yoğun bir şekilde devam eden programa; 64 konuşmacı katılırken, konferansta yatırımların değerlendirilmesi, yenilikçi düşüncenin sosyal etkisi, bölgelerarası iş birliğinde teknoparkların rolü gibi konular işlendi.
 
Konferansın açılışından önce düzenlenen ve dünya çapında uzman eğitmenlerin seminer verdiği PreConference eğitiminde, Türkiye’den tek eğitmen olan Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Canan Çakmakcı bir sunum gerçekleştirdi. Cakmakcı’nın, 40 katılımcıya yaptığı ‘Teknoparklarda Katma Değerli Hizmetler’ başlığındaki sunumu büyük ilgi gördü. Konferansın 2. gününde Türkiye - Bilkent Cyberpark'tan  Genel Müdür Canan Çakmakcı ve Girişimcilik Uzmanı Deniz Baktır, Cyberpark’ın IASP ödüllü hızlandırıcı programı CAP modelini anlattılar. ‘Bölgelerarası iş birliğinde teknoparkların rolü’ oturumunda pek çok katılımcının dinlediği sunum, olası iş birliklikleri için vizyon sağladı. Sunumda Amerika Colorado eyaletinde Türk girişimciler için yaratılan iş birliği ve yatırım fırsatlarından bahsedilmesinin yanı sıra program sayesinde başarıya ulaşmış firmaların örneklerine de yer verildi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN