e-toplum Kamu 25 NİSAN 2016 / 07:41

TTGV, farklı paydaşları bir araya getiriyor

7 Nisan tarihinde düzenlenen TTGV Günleri 2016@ANKARA’da TTGV’nin yeni faaliyetleri tanıtıldı. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın (TTGV) gerçekleştirdiği TTGV Günleri’nin Ankara ayağına, bilişim ekosistemi yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğin açılış konuşmasında, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav, Y ve Z jenerasyonundan çok sayıda kişinin daha derine gitmeye başlayarak önümüzdeki dönemin adını ‘Somutluklar Dönemi’ olarak adlandırdıklarına dikkat çekerek teknolojinin reel dünyayla bir araya gelerek bugünkünden farklı şekilde konuların adresleneceğini belirtti. 3D; ‘data-design-digital’ sözcüklerindeki sihirli anlamı çok algılamamız gerektiğini kaydeden Ultav, “Her firma öngörü mekanizmalarını oturtmalı” ifadesini kullandı. TTGV’nin 1000’e yakın KOBİ projesini desteklediğini hatırlatan Ultav, TTGV’nin yeniden şekillendiğini aktardı.

Ekosistem içinde yeni, yaratıcı çözümler ısrarla araştırılıyor
TTGV Genel Sekreteri Dr. Mete Çakmakcı, ekosistemin içinde şeffaf bir organizasyon olmak istediklerini vurgulayıp farklı paydaşları bir araya getirmeyi hedeflediklerinin altını çizerek “TTGV, teknolojinin gerçek dünyayla buluşma noktasında olmalı. TTGV gelir yaratmayı hedefler ama öncelikle kâr amacı gütmez. Ekosistem içinde yeni, yaratıcı çözümleri ısrarla araştırıyoruz” dedi. Etkinlikte; TTGV’nin ‘Endüstriyel Yaratıcılık Merkezi - Kıvılcım’, ‘Yeşil Gelecek’, ‘İleri Teknoloji Destekleri Programı – itep’, ‘Yenilikçi Fikirler İçin Doğrulama Platformu – ideanest’, ve ‘ideaport’ mekanizmaları anlatıldı. ‘Günün Konuşması’ bölümünün konuğu; Akademisyen, Verite Analytics CEO’su Doç. Dr. Özgür Özlük oldu. Özlük, ‘IoT’nin son 10 yıldaki hızlı değişimini ve akıllı şehirlerle bağlantılı olarak farklı uygulama alanlarında ne tür çözümler geliştirildiğini örneklerle anlattı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN