e-toplum Kamu 09 EYLÜL 2017 / 18:43

TÜBİTAK Marmara Teknokent’te çalışmalar yoğun

TÜBİTAK Marmara Teknokent’ten H-TUP Robot Teknolojileri, 3E Endüstriyel, Ortem, Pak ArGe, Gesistek, Mikrodev, Hayriya, Letta Teknoloji, Sanlab, 32 Bit, ISR, İn2, Rut Yazılım, Cutesafe, Tronasoft, Argenova, Ardıç, 5M Bilişim, Delphisonic, Genbil, Protek Sağlık firmalarının temsilcileri ile TÜBİTAK BİLGEM üst düzey yetkilileri karşılıklı işbirliklerini görüşmek amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent’te bir araya geldi. Toplantıda bilişim, bilgi güvenliği ve ileri elektronik alanlarında güç birliği yapılabilecek konular ele alındı. TÜBİTAK Marmara Teknokent İş Geliştirme ve Proje İzleme Birim Sorumlusu Deniz Yayla, TTO Birim Sorumlusu Hülya Kerimoğlu, TÜBİTAK BİLGEM İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Orhan Muratoğlu, Teknoloji Transferi ve Sanayileşme Başkan Yardımcısı Dr. Suat Genç ve İş Geliştirme Birim Yöneticisi Alper Ay’ın katıldığı toplantılarda firmalar sunumlarını gerçekleştirirken, firmaların iletişime geçebileceği potansiyel yatırımcılar da önerildi ve bu yatırımcılarla görüşme tavsiyesinde bulunuldu. TÜBİTAK BİLGEM ve alt departmanları ile olası işbirlikleri üzerinde görüşmeler de organize edildi.
Bu arada, ‘Alibaba.com: İhracatta E-Dönüşüm’ toplantılarının altıncısı Gebze’de. TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Alibaba.com ve Türkiye iş ortağı E-Glober, geleneksel ihracattan e-ihracata dönüşüm hakkında bilgilendirmek ve dijital dönüşüme destek olmak amacıyla Gebze’deki KOBİ’lerle bir araya geldi. 
Öte yandan, bu yıl 86.nci kez yıl 19-26 Ağustos tarihinde düzenlenen, ‘İnovayon ve Enerji’ temalı İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu Muğla ili, partner ülke de Rusya Federasyonu oldu.  18 Ağustos’ta fuara paralel olarak düzenlenen İzmir İş Günleri Toplantıları’na TÜBİTAK Marmara Teknokent olarak katılarak, Rusya Federasyonu’ndan çeşitli kurum ve kuruluşlarla görüşmeler gerçekleştirildi, fuarda ikili görüşmeler platformunda temaslarda bulunuldu. Burada ağırlıklı olarak Tataristan ile görüşmeler gerçekleştirilirken, INNOPOLIS ve CHELNY Özel Ekonomi Bölge temsilcileri TÜBİTAK Marmara Teknokent’i ülkelerine davet ederek, bünyelerindeki firmalarla teknokent firmaları arasında ortak işbirlikleri yapılabileceğini ifade ettiler. Tataristan Makine Mühendisleri Kümelenmesi ve   Kama Yenilik ve Sanayi Kümelenmesi yetkileriyle yapılan toplantıda, teknokent firmalarının ücretsiz olarak oluşturdukları portal sistemi üzerinden firma ürünlerini ve  yatırıma açık  projeleri takip edebileceklerini ileterek, ileriye dönük olarak iyi niyet protokolü imzalamak arzusunda olduklarını belirtirken, teknokent  ve teknokent firmalarını ülkelerine davet ettiler.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics