e-toplum Kamu 05 KASIM 2017 / 12:38

TÜSİAD, Silikon Vadisi’nde

TÜSİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri, Silikon Vadisi Ağı’nın açılışı için 23-24 Ekim’de San Francisco’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı üyesi olan girişimci, yönetici, mühendis, bilim insanı ve yatırımcıların katılımıyla girişimcilik ekosisteminin önde gelen merkezlerinden Galvanize’da bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğin açılışını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Esin Güral Argat ve TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı Dönem Başkanı Ayşegül İldeniz yaptı. Foundation Capital Kurucu Ortağı Warren Weiss ve Silver Spring Networks CEO’su Michael Bell’in katıldığı panelde Silikon Vadisi’nde girişimciliğin dinamikleri ele alındı.
Bilecik, konuşmasında Silikon Vadisi’ndeki çalışmaların dönüştürücü gücüne işaret ederken, “Bu bölgede varlık göstermeyi, TÜSİAD’ın dijital ekonomi, Sanayi 4.0 ve girişimcilik alanlarındaki çalışmalarına katkı sağlamayı ve karşılıklı yatırım imkanlarını geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Yürütülen temaslarda TÜSİAD Silikon Vadisi Ağı’nın etkili işleyişine yönelik çalışma prensiplerinin yanı sıra Türkiye’nin inovasyon ve girişimcilik ekosistemine katma değer sağlayacak öneriler tartışıldı. TÜSİAD heyeti, program kapsamında Dünya Ekonomik Forumu Dördüncü Sanayi Devrimi Merkezi’nin yanı sıra Silikon Vadisi bölgesinde yerleşik teknoloji ve risk sermayesi şirketlerinin yöneticileriyle bir araya geldi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics