e-toplum Kamu 24 MART 2014 / 08:02

Üç ülke Ankara’da buluştu

Ankara Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği ‘Üç Ülke Toplantısı ve Başkent Ankara’daki Fırsatlar’  konulu bilgilendirme toplantısı 13 Mart’ta Ankara Palas’ta düzenlendi.

Almanca konuşulan üç ülke olan; Almanya, Avusturya ve İsviçre büyükelçiliklerinin, ekonomi ve ticari müşavirliklerinin de yer aldığı etkinlikte, ‘Ankara’daki Fırsatlar’ masaya yatırıldı. Toplantının açılış konuşmasını Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık gerçekleştirdi. Pazarın hatalarını düzeltip verimliliği artırıyoruz
Arif Şayık konuşmasında, “Sekiz yıl önce, Türkiye’nin kalkınmayla ilgili yönetişimi kalıcı bir devrim geçirdi. Devlet, bölgesel kalkınma politikasını değiştirdi. Pazarın hatalarını düzelten ve verimliliği artıran yeni bir bölgesel politika makroekonomik istikrar üzerine kuruldu. Ankara Kalkınma Ajansı, kritik projeleri fonlayarak ve teknik destek sağlayarak herkes için daha iyi bir Ankara sağlamaya kendini adadı. Bu akşam düzenlediğimiz toplantının amacı; Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin Türkiye’deki yatırımcılarını ve bu ülkelerle iş yapmak isteyen yerli şirketleri bir araya getirip karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak ve ikili işbirliklerini geliştirmek” açıklamasını yaptı. Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Derya Çağlar da Ankara’da BT sektörünün öncülüğüne vurgu yaptı.
ETİKETLER : Sayı:964

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics