e-toplum Kamu 04 ARALIK 2016 / 14:46

Ulaşım hiç bu kadar kolay olmamıştı

Mobil uygulama Volt, şehir içinde aynı yöne giden sürücü ve yolcuları talep üzerine bir araya getirerek ucuz ve keyifli bir yolculuk sağlıyor. Yolcunun bulunduğu yöne araç gönderen geleneksel araç çağırma uygulamalarının aksine Volt, trafikteki sürücüler ile yolcuları buluşturuyor. Volt, Beyrut’ta Saned Partners ve MEVP’den yatırım alarak startup dünyasında önemli bir adım attı. İlk yatırımını Çiçeksepeti.com’un kurucusu Emre Aydın’dan, ikinci tur yatırımını Hasan Aslanoba & Alp Saul’dan, sonrasında Ali Çebi'den alan Volt, son yatırımını ise MEVP ve Wamda Capital’dan aldı. Volt önceki yatırımların çoğunu P2P eşleşme teknolojisini kurmak için kullanırken, son yatırımının büyük bir kısmını pazarlama çalışmalarını finanse etmek için kullanacak.
Volt benzer hizmetlerin aksine, sadece şehir içi kullanım sağlıyor ve önceden planlama, rezervasyon olmaksızın sadece İstanbul içinde ve tamamen gerçek zamanlı bir uygulama.
Kişiden kişiye çalışan Volt, yolcular için taksiden daha ucuz ulaşım sağlayarak İstanbul’un en uygun fiyatlı, sürdürülebilir ulaşım alternatifi. Yolcuların da yolculuk isteği göndermeden önce gidecekleri yeri seçmeleri gerekiyor. Volt, arabalarında boş koltuğu olan araç sahiplerini hedefliyor. Volt sürdürülebilirlik ve kullanıcı sayısını artırmak için sürücü ve yolculara çeşitli avantajlar sunuyor. Bunlar mil ve ödül sistemi ile gelir sağlama. Uygulamayı indirmek için de www.volt.istanbul sitesini ziyaret etmek gerekiyor.
 
 
ETİKETLER : 1099 Volt

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics