e-toplum Kamu 14 EKİM 2017 / 18:01

Ulusal dijital cüzdan 5 yaşında

Türkiye’nin ilk ve en yaygın dijital cüzdanı BKM Express 5’inci yaşını doldurdu. 5 yıl önce 5 işyeri ve 9 bankayla faaliyete geçen BKM Express, bugün ise 17’si banka biri banka dışı olmak üzere 18 kurum, 24 binin üzerinde işyeri, 1,5 milyon kullanıcıya ulaşırken, son iki yılda yüzde 100 büyüdü. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan BKM Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu, “BKM Express, Türkiye'de dijital cüzdan kategorisinin oluşmasını sağlayarak, dijital ödemelerin liderliğini yaptı ve 5 yılda Türkiye'nin ulusal dijital cüzdanı oldu. Ödeme deneyimini geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. Serkan Yazıcıoğlu hedeflerinin ‘Türkiye’de ödeme deneyimini geliştirmek’ olduğunu vurgularken, “Bizden sonra diğer cüzdan uygulamalarının devreye girmesi hedeflediğimiz bir amaçtı. Bu misyon yeni dijital dönemlerde devam edecek. Önümüzdeki dönemde buradaki değişim hızı artacak. Dijital dünyadaki gelişmeleri ‘ödeme deneyimini’ geliştirmek için kullanacağız. Güvenli ödeme, mobil ödeme, güvenli tahsilat, sosyal dijital cüzdan ve girişimcilik geride bıraktığımız yolda odaklandığımız 5 konu oldu. Bu 5 odak noktası, ödemelerin dijitalleşmesinin de en önemli 5 kolu” bilgisini verdi.
 
Geleceğin öncelikli beşlisi
Serkan Yazıcıoğlu, BKM Express’in kart eklerken yalnızca ilk 6 ve son 4 rakamı alma kolaylığıyla dünyada kart bilgisinin tamamını almayan tek dijital cüzdan olduğunu da hatırlattı. BKM Express’in yüzde 65 mobil kullanım oranıyla dünya ortalamasının çok üzerinde mobil penetrasyona sahip olduğunu belirten Yazıcıoğlu, “Güvenli tahsilat platformumuzda 4 milyon kartın bilgisini saklıyoruz. Bu altyapıyla 35 milyon tahsilat işleminin gerçekleşmesine aracılık ettik” diye konuştu. Serkan Yazıcıoğlu, hedeflerini ise şu sözlerle anlattı:
“Dijital dünyadaki gelişmeleri, yine ‘ödeme deneyimini’ geliştirmek için kullanacağız. Bunu yaparken BKM Express’in önümüzdeki dönem için 5 odağı; uygulama devrimi, nesnelerin interneti, temassız dijital ödemeler, yapay zeka ve kasiyersiz ödemeler olacak.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN