e-toplum Kamu 13 MAYIS 2016 / 16:25

UYAP'a küresel ödüller

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın UYAP Bilişim Sistemi (e-National Judicial System) WSIS 2016 ödüllerine e-Devlet kategorisinde birincilik ödülüne layık  görüldü.
​UYAP Bilişim Sistemi, bu yıl 2-6 Mayıs 2016 tarihlerinde İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştirilen WSIS’ten (Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi), ödülle döndü. E-devlet kategorisinde yarışan ve ön jüri değerlendirmesinden geçen 61 proje içerisinden UYAP Bilişim Sistemi en çok oyu alan 5 proje içerisine girerek jüri üyeleri tarafından en iyi proje seçildi. WSIS Ödül Töreni ve Forum 2016'ya Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Erol, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Servet Gül ve Bilgi İşlem Müdürü İlknur Bayrak katılım sağladı. 3 Mayıs'ta düzenlenen ödül töreninde birincilik ödülünü Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Erol aldı.
UYAP geçtiğimiz Nisan ayında da çok önemli bir başarıya daha imza atmıştı. Bu yıl İzmir Çeşme’de 7’incisi düzenlenen IDC CIO Turkey Summit 2016 Zirvesi’nde 63 projenin yarıştığı, jüri incelemesinin ardından 29 projenin finale kaldığı yarışmada Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın e-Dava, Segbis, Kolluk Portal Projeleri 3 farklı kategoride 5 farklı ödüle layık görüldü. Ödülleri, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı adına Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Servet Gül aldı.  
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics