e-toplum Kamu 17 MART 2014 / 08:05

Uygulamalara erişimin sınırları kalkıyor

‘F5 ile Kamu İnternet Uygulamalarının İyileştirilmesi’ etkinliği, kamu BT yöneticilerinin katılımıyla 11 Mart’ta Ankara’da düzenlendi.

F5 ürün ailesinin, kamu internet uygulamalarına sağlayacağı katkının farklı senaryolarla sunulduğu toplantının açılış konuşmasını F5 Satış Temsilcisi Mutlu Güngören yaptı. Güngören, “Her yıl güvenlik açıklarından kaynaklanan para kaybı 7,2 milyon dolar. Yeni teknoloji eğilimleri de güvenlik problemlerini ortaya çıkartıyor. BT yöneticileri; güvenlik, iş sürekliliği, uygulamaların performansını artırıcı servislerle uğraşıyor. Vizyonumuz; uygulamalara olan erişimin sınırlarını ortadan kaldırmak. Bu doğrultuda Prolink Gold dağıtıcımız ve Infrasis ise Gold iş ortağımız. Ankara’da özellikle kamuda çok büyük pazar baskınlığımız ve ekosistemimiz bulunuyor” ifadesini kullandı. F5 ile kamu internet uygulamalarının iyileştirilmesi konusunda bilgi veren Infrasis’ten Can Sabutay, F5 çözümlerinin katkılarının şu başlıklara etki edeceğini kaydetti: Erişebilirlik ve süreklilik, gizlilik ve bütünlük, kimlik sınaması ve güvenlik, inkâr edilmezlik, izlenebilirlik ve kayıt tutma. F5 Sistem Mühendisi Murat Hatipoğlu da kimlik tabanlı güvenli uygulama erişimini anlattı. Hatipoğlu, “F5’in çözümleri hep uygulama odaklı. Kimlik doğrulamanın önemi çok artmış durumda; düzgün ve doğru performansla yapılması gerekiyor. Çözüm üretirken de kullanıcının hayatını daha karmaşık hale getirmemeli. Kimlik doğrulama veri merkezinin girişinde olmalı. Bütünleşik kimlik doğrulama yapmalıyız” dedi.
ETİKETLER : Sayı:963

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN