e-toplum Kamu 29 KASIM 2015 / 15:26

Veriye erişim sınırını aşın

Yazılı veya elektronik onay olmadan tüketicilere ileti gönderimini yasaklayan yeni e-ticaret yasası, şirketlerin veri kaybına uğramasına yol açtı. Bu tespiti yapan Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Murat Erdör, şirketlerin yeni tüketicilere ve üyelere ulaşmasını sağlayacak 5 yöntemi paylaştı. Erdör, yeni ortamda doğrudan pazarlama kanallarının etkileşimli bir yapıya dönüştüğünü ve tüketici odaklı dijital pazarlamanın önem kazandığını belirterek, söz konusu 5 yöntemi şöyle sıraladı:
1. Üyelik formunuzu sadeleştirerek, sadece ‘mutlaka’ gereken bilgileri isteyin.
2. Hedef kitlenize farklı üyelik türleri sunun, e-bülten seçenekleri ile ne tür içerikleri ne sıklıkla almak istediklerini söyleme imkânı verin.
3. Potansiyel üyelere neye abone olduklarını anlatın, onlara indirimler, yeni ürünler gibi gönderim planlarınızı söyleyerek, kendileriyle ilgili olup olmadığını anlamalarını sağlayın.
4. Üye olmayı kolaylaştırmak için izin formunuza sitenizin çeşitli sayfalarında yer verin ancak gizlemeyin, tersine, sitenizde öne çıkarın.
5. Her blog yazısının, YouTube videosunun veya başka içeriklerin sonuna üyelikle ilgili bir link ve aksiyona çağrı ekleyin.
 
ETİKETLER : 1048

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics