e-toplum Kamu 09 KASIM 2015 / 07:10

Yarın daha çok proje yöneticisine ihtiyaç olacak!

PM Summit 2015 Ankara, ‘Kalkınma ve Proje Yönetimi’ temasıyla 27 Ekim tarihinde TOBB ETÜ Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Zirve; 23 ayrı oturumda, 26 konuşmacı ve 330 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
PM Summit 2015 Ankara; proje yönetimini kendilerine bir meslek olarak seçmiş yurt içinden ve yurt dışından gelen profesyonellerin yanı sıra, bu alanda akademik çalışmalar yapmış eğitimcileri, proje yönetimi konusunda kariyer yapmayı planlayan öğrencileri ve genç akademisyenleri tanıma ve onlarla geniş bir ilişki ağı kurma fırsatı sundu. Zirve; proje yönetimi konusundaki son gelişmelerle kamu ve özel sektördeki önde gelen kurumların proje yönetimi uygulamalarını ve algılarını görme olanağını profesyonellere sağladı. Açılış konuşmasında; PMI Türkiye – Ankara Proje Yönetim Zirvesi Proje Yöneticisi Emre Alıç, “Proje Yönetim Zirvesi’nin hazırlıkları gönüllü bir ekip tarafından yapıldı. Sadece proje ekibi değil, konuşmacılarımız da gönüllülük esasıyla buradalar. Salonda Türkiye’nin dört bir yanından katılımcılar bulunuyor. Değişen dünyanın, gelişen teknolojinin büyüyen ekonomisinin, yarın, bugünden daha çok proje yöneticisine ihtiyacı olacağını biliyoruz. Ülkemiz kalkınması için her sektörde yürütülen büyük ya da küçük projelerin her zamankinden daha kaliteli yürütülmesi gerektiğini düşünüyoruz. PMI Türkiye de; ülkemizde proje yöneticilerinin bir araya gelmesini kolaylaştırarak bu ağın genişlemesine yardımcı olmaya çalışıyor. Kendinizi yeni şeyler duymaya, ilham almaya ve heyecanlanmaya hazırlayın” dedi. TOBB ETÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Şahin proje süreçlerinin hayatımızın değişmez parçaları haline geldiğini vurgulayarak proje yönetiminin kaynakları daha etkin kullanmamızı sağlayacağına dikkat çekti. 
 
‘PMI TR Ankara Branch’ etkin hale getiriliyor
 
PMI Türkiye, 2016 Dönem Başkanı İsmail Kurtoğlu, “PMI Türkiye olarak iş çevrelerini geliştirmek için çeşitli olanaklar sunuyoruz. PMI Educational Foundation ile ilköğretime kadar faaliyetlerimizi yaygınlaştırmayı hedefledik. Çalışmalarımıza destek vermek isteyen herkesi bekleriz” derken, çağrılı konuşmacı ‘PMI Global’i temsil ettiğini söyleyen Deena Gordon Parla da ‘Bilgi Yönetimi ve Kamu-Özel İş birliği’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Proje Yönetim Zirvesi, proje yöneticilerine 7 PDU (Professional Development Unit) kazandırdı. Etkinlikte ayrıca ‘Agile Scrum Proje Yönetimi’ ve ‘Liderlik ve Etkili İletişim’ konulu iki atölye çalışmasının yanı sıra ‘Sürdürülebilir Büyüme Planlarında Proje Yönetiminin Yeri’ konulu panel düzenlendi. Zirvede yapılan açıklama göre; PMI TR Chapter artık sadece İstanbul’da proje yöneticilerine hizmet vermeyecek. Gerekli onayları alan PMI TR Ankara Branch, PMI TR gönüllüleri tarafından ivedilikle faal hâle getirilecek.
 
 
ETİKETLER : 1045

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics