Dosya Kamuda BT Yönetişimi 2016 19 MART 2016 / 16:59

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR, TEKNOLOJİYİ HAYATIN İÇİNE SOKACAK ÇÖZÜMLERİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRMELİ

Kamu kurumları giderek daha fazla hizmeti, internet üzerinden ve mobil cihazlarla ulaşılabilecek şekilde vermeye başladı. Bu durum hem insanların hayatını kolaylaştırıyor hem de memnuniyeti artırıyor. Ayrıca kamu kurumlarındaki verimliliği artırırken maliyet tasarrufu da sağlıyor. VMware Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediçeler, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Tüm bu faydalar BT yönetişiminin önemini ve katma değerini üst seviyeye çıkarıyor. VMware olarak birçok kamu kurumuyla yakın iş birliği içindeyiz ve bu alandaki gelişmeleri görmek bizi mutlu ediyor. Bu noktada gerek özel sektöre gerekse kamuya düşen sorumluluğun teknolojiyi hayatın içine daha da fazla katacak çözümleri birlikte etkin bir şekilde gerçekleştirmek olduğuna inanıyorum. Kurum olarak yol haritamız çok net. Yazılım tanımlı veri merkezi çözümlerimizle veri merkezlerini donanımdan bağımsız hale getirerek hızı ve verimliliği artırmak, melez bulut çözümlerimizle insanların hayatını kolaylaştıran uygulamaların daha hızlı ve daha düşük maliyetle geliştirilmesini ve kullanıcılara ulaştırılmasını sağlamak, mobilite çözümlerimizle de bu uygulamaları güvenli bir şekilde son kullanıcıların mobil cihazlarına ulaştırmak. Böylece akıllı telefonlardan en büyük veri merkezine kadar teknolojinin tüm bileşenlerini kapsayan çözümlerimizle, hem kamu hem de özel sektöre en iyi hizmeti sunmak. Veri güvenliğini sağlayamadığınız takdirde fayda ve memnuniyet çok çabuk unutulabilir ve oluşan hasarı tespit etmek ve kontrol altına almak bile çok zor olabilir. Bu nedenle günümüzde siber güvenlik tüm kurumların öncelik sıralamasında en üst sıralarda yer alıyor.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN