Dosya Kamuda BT Yönetişimi 2016 19 MART 2016 / 16:37

KURUM HEDEFLERİYLE BT YÖNETİŞİMİ ARASINDAKİ STRATEJİK UYUMLULUK

Etkin ve verimli bir BT planlaması yapmak özel sektör ve kamunun sorumlulukları içinde. Şirketlerin başarısında etkin BT kullanımının belirleyici rol oynaması BT’nin üst düzey yönetilmesi ihtiyacını doğurdu. Kurum hedefleriyle bilgi teknolojileri yönetişimi arasındaki stratejik uyumluluk kritik bir başarı faktörü olduğundan, başarı olabilmesi için güvenli ve sağlam bilgi teknolojilerinin uygulanması gerekir. Labris İş Geliştirme Müdürü Sinem Tan, şunları kaydetti:
“Kamu kurumlarına düşen en önemli iki görev, kuruma katma değer kazandırmak ve riskleri genel doğrular içeren en minumum seviyeye indirgemektir. Özel sektörün bu yönetimleri yapan kamu kurumlarına güvenilir bir iş ortağı olması temel prensip olmalıdır. Labris Networks olarak yol haritamız güvenilir, vizyoner, kurumlarımızın iş kalitesini hissedebilecekleri hizmetleri vermektir. Çok sayıda kamu kurumuna bu konuda destek olarak, ortaya çıkabilecek büyük krizleri, Ar-Ge vizyonumuz ile kendi geliştirdiğimiz ürünlerle başlamadan önlüyoruz. Bilgi teknolojileri yönetişiminde; güvenlik yönetimi 3 temel konu üzerinde odaklanır: servislerin sürekli kullanılabilirliği, bilginin bütünlüğü ve bilgi gizliliğinin korunması. Yol haritamızda bu üç unsuru önemsemekte ve çalışmalarımızı bu çerçevede yürütmekteyiz. Diğer yandan bilgi teknolojileri yönetişiminin temelinde olan risklerin kabul edilir seviye inmesi gerekliliği siber güvenliğin önemini ortaya koyuyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN