Dosya Kamuda BT Yönetişimi 2016 19 MART 2016 / 16:56

ÖNCELİK VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK

Bilişim sektörü; tüketicileştirme (consumerization) adı verilen bir dönemden geçiyor ve bugünün tüketicileri ileri seviye teknolojik ürünleri rahatlıkla kullanabiliyor. Samsung Türkiye Kamu Sektörü ve Dış İlişkiler Ülke Direktörü Dr. R. Erdem Erkul, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Kurumlar da teknoloji kullanımı konusunda bu eğilime bağlı olarak geliştirdikleri yeni vizyonlar kapsamında çalışmalar yapıyorlar. Kuşkusuz gelişen teknolojinin kullanıcı ve kurumlara sağladığı en önemli katkı; maliyetleri düşürürken, hız ve verimliliği ciddi anlamda artırması. Bunu en etkin şekilde sağlayacak BT yapısının oluşturulması, yönetilmesi ve yeni eğilim ile teknolojilerin bu yapıya entegre edilmesi kamu tarafındaki BT çalışmalarındaki en önemli konu. Samsung Türkiye olarak ürün ve çözümlerimizle, her sektörde olduğu gibi kamuda da yaşanan teknolojik değişim ve dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyoruz. Öncelik verdiğimiz konuların başında; çalışmalara teknolojilerimizle hız kazandırarak verimliliği artırmak geliyor. Kamuda yaşanan teknolojik değişim ve dönüşüme başta güvenlik, dijital ekran ürün ve çözümleri ile katma değerli baskı çözüm ve bileşenleriyle destek oluyoruz. Katma değerli baskı bileşenlerini kamu kurumlarına konumlandırarak; çok fonksiyonlu ve güvenli baskı teknolojilerimizle verimliliği artırıyoruz. Bulut bilişim, büyük veri, makineden makineye iletişim (M2M) gibi yeni teknolojilerin de hayata geçmesiyle, siber tehditlerin çeşitliliği ve karmaşıklığı da artıyor. KNOX çözümümüz aynı cihaz içerisinde kurumsal ve kişisel arayüzü tamamen birbirinden ayırmasıyla kamu kurumlarında da oldukça ilgi görüyor.” 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN