Dosya Kamuda BT Yönetişimi 2016 20 MART 2016 / 16:19

PROJE YÖNETİCİSİNİN KURUMUN AMAÇ VE HEDEFLERİNİ NET ORTAYA KOYMASI ÇOK ÖNEMLİ

Mas-Deha Satış Müdürü Aykut Aydoğan
Kamu ya da özel sektöre yapmış olduğumuz ve yapacağımız projelerde bilgi teknolojileri çok önemli yer tutuyor. Pazar yapısı, dünyada ve ülkemizde ciddi ölçüde değişti. Kullanıcılar fiyattan ziyade fayda ve çözüm satın alma yolunu seçiyor. Bu seçim, çağımız BT yatırımları açısından da en doğru olan yöntemdir. BT yönetişiminde öncelikle proje sahibi kurumun proje yöneticisini yüksek hassasiyetle belirlemesi gerekmekte. Proje yöneticisinin kurumun amaç ve hedeflerini net ortaya koyması çok önemlidir. Ayrıca bu amaç doğrultusunda yol haritasını ve ekibini bu hassasiyetle oluşturmalı. Özel sektör, kamuda yapılan bu projelerde satış odaklı olmaktan vazgeçip kesinlikle çözüm odaklı olmalı. Projenin amaç ve hedefini iyi kavramalı, bu amaç ve hedefleri geliştirecek fikirleri ortaya koymalıdır. Mas-Deha firması olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz doğrultuda tüm ekibimizle beraber temsilcisi olduğumuz markaların özelliklerini ve faydalarını yüksek seviyede anlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda parçası olmayı hedeflediğimiz BT projelerinde amaç ve hedefleri anlayıp, özelliklerimizle geliştirip projelere değer katarak fayda sağlamayı hedefliyoruz. Firmamızın ürün gamını ve personel niteliklerini bu doğrultuda hızla geliştirmeye devam ediyoruz.
 
Kamuda her bilgi devlete ait veri olduğundan çok kıymetli ve değerlidir
BT Yönetişiminde siber güvenlik projeleri, sürdürülebilirliği açısından çok ciddi önem kazandı. Kamuda her bilgi devlete ait veri olduğundan çok kıymetli ve değerlidir. Kıymetli ve değerli olan her şeye olduğu gibi bu veriler de gereken güvenlik önlemlerini haketmekte. Çağımızda veriyi korumak zorunda olduğumuz gibi paylaşma zorunluluğumuz da bulunmakta. Bu doğrultuda güvenli paylaşım platformları oluşturmak zorundayız. Büyük verileri paylaşırken milli olmayan platformları mecburen kullanıyoruz. Bu paylaşımlar ciddi riskler ve yönetim zafiyetlerini ortaya koymakta. Bilgi çağına geldiğimiz şu günlerde en büyük ihtiyacımız verilere  çok hızlı ve güvenli erişmek olduğuna göre; kamuda siber güvenliğe sahip milli bulut teknolojileri ve büyük veri merkezleriyle bu ihtiyaca çözüm bulunabileceğini düşünüyoruz. Firmamız bu ihtiyaçlar doğrultusunda ürün gamına yeni bulut çözümleri ekleyerek sektöre hizmet vermeye devam etmekte.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN