Dosya Kamuda BT Yönetişimi ve Endüstri 4.0 19 ŞUBAT 2017 / 17:08

Kamuda dijital dönüşüm dönemi

Endüstri 4.0 ile devam dijital dönüşüm süreci özel sektör şirketleri kadar kamu kuruluşlarını da etkiliyor. E-dönüşüm çalışmalarını hızla sürdüren kamu kurumları, bu yeni sürece hazırlıklarını sürdürüyorlar. Uzmanlara göre, özel sektör ile kamu kuruluşlarının dijital dönüşüm süreçleri arasında çok da büyük farklılar yok. Kamu kurumlarının iş süreçlerinin büyük bir çoğunluğu diğer kurumların iş süreçleriyle kesişiyor. Örneğin kurumlar vatandaş verileri konusunda MERNİS altyapısını kullanıyorlar. Dolayısıyla bir kurumda başlayan dönüşüm süreci diğer kurumları da tetikliyor.  Ortak veri kullanımı ve veri transferinin kurumlar arasında yoğun olarak kullanılmasından dolayı iletişim altyapıları ve bu yapıların güvenliği önemli bir rol üstleniyor.
Yeni nesil teknolojileri konuştuğumuz bugünlerde, kamu kurumlarının gündeminde de bu teknolojiler var. Siber güvenlik, bulut, açık kaynak, nesnelerin interneti, büyük veri ve analitiği gibi konulardaki yatırımlar artarak devam ediyor.
ETİKETLER : 1110

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN