Dosya Kamuda BT Yönetişimi 23 ŞUBAT 2015 / 06:47

AĞ GÜVENLİĞİ KRİTİK ÖNEM TAŞIYOR

Tehditlerin çok hızlı geliştiği siber savaşta, bu tehditleri alt etmek için sizin de kendinizi sürekli geliştirmeniz ve bilgilerinizi güncel tutmanız gerekiyor.

2014; siber savaşın etkilerinin fark edildiği, kritik ağlarda güvenilirliğinden emin olunan ürünlerin kullanılması bilincinin sağlamlaştığı bir yıl oldu. Yurt içi ve yurt dışı kamu müşterilerimizde ‘Yakın Koruma’ bakışıyla sunduğumuz ürün ve hizmetlerden olumlu geri bildirimler  alıyoruz. 2015 yılında da kanal faaliyetlerini yürüttüğümüz pazarlarda etkinliğimizi daha da artırarak, değerli kurumlarımıza güvenilir, iyi hizmet anlayışımızı sunabilmek için yoğunlaşacağız.

Biz geliştikçe çözümlerimizi kullananlar da gelişiyor

Labris Networks olarak, internet ağ güvenliği alanında, 12 yıldır Ar-Ge odaklı üretim yapıyoruz. Üretimimiz siber güvenliğin, sınır güvenliği, ağ geçidi güvenliği alanlarına odaklanmış durumda. Labris UTM - Unified Threat Management, Labris LOG – Ağ Dinleme, Hotspot, Labris MNG - Merkezi Ağ Geçidi Yönetimi, HARPP DDOS Mitigator - Siber Savaş Aracı, üretmekte olduğumuz temel ürün aileleri.  Labris Networks ile çalışan kamu kuruluşları dünyada bir ağ güvenlik geçidinin alabileceği en üst güvenlik seviyesi olan EAL4+ seviyesinde sertifikalandırılmış bir şirketle çalışmanın güvenini yaşıyor. Tehditlerin çok hızlı geliştiği siber savaşta, bu tehditleri alt etmek için sizin de kendinizi sürekli geliştirmeniz ve bilgilerinizi güncel tutmanız gerekiyor. Oluşabilecek saldırılara karşı her daim hazır olmak amacıyla kurduğumuz ‘Labris Security Operations Center’da siber tehditleri ve yayılımları takip ediyor, CWL Lab’da (Cyber Warfare Lab) siber savunma araçlarının en önemli analiz ve karar bileşenlerini geliştiriyoruz. Biz geliştikçe bizim çözümlerimizi kullananlar da gelişiyor ve siber tehditlere karşı daha güvenilir oluyor. Planladığımız projelerle ülkemizde yüzde 100 yerli siber güvenlik sistemlerinin kullanımına öncülük ediyoruz. Şu anda Türkiye'de pazarın yaklaşık yüzde 5'ine sahibiz. Hedefimiz, 20 ülkedeki operasyonu biraz daha genişletmek ve Türkiye de artık bir güvenlik üreticisi dedirtmek.

Etkin ve verimli BT’nin özünde güvenlik var

BT yönetişimi yaklaşımı özellikle kamuda büyük önem taşıyor. Çalışma süreçlerindeki şeffaflık ve çoklu çalışma desteği, özellikle kamu kurumları için gerçekleşmesi gereken iş süreçlerinin kritik bir parçası. BT’nin kamunun hemen her noktasındaki varlığı, iş süreçlerinin kısalmasına ve hizmet miktarının artmasına yol açacağı için etkin ve verimli bir BT planlaması yapmak gerekiyor. Ancak ihtiyaçlara yönelik doğru güvenlik çözümleri kullanılmadığı takdirde, kamu kuruluşları için telafisi çok güç süreçler yaşanabilir. Bu noktada özellikle ağ güvenliği kritik önem taşıyor. Kamuda etkin ve verimli BT kullanımı için hem kurumların, hem de verilen hizmetlerden faydalanan vatandaşların kendilerini güvende hissetmeleri gerekiyor. Yaşanabilecek en küçük güvenlik açığı bile çok sayıda kişiyi mağdur durumda bırakabilir, kurumların işleyişine sekte vurabilir, para ve itibar kaybına neden olabilir. Bu sebeple etkin ve verimli BT kullanımının özünde güvenliğin yattığını düşünüyoruz. Labris Networks olarak çok sayıda kamu kurumuna destek olarak ortaya çıkabilecek büyük krizleri, Ar-Ge vizyonumuzla kendi geliştirdiğimiz ürünlerle başlamadan önlüyoruz.

Labris Networks İş Geliştirme Müdürü Sinem Tan 
ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics