Dosya Kamuda BT Yönetişimi 23 ŞUBAT 2015 / 06:44

HEDEF: YAZILIM İHRACATINI ARTIRMAK

Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri'nde teknoloji artık mobilite ve web tabanlı olmanın ötesinde bulut bilişimden geçiyor. Küresel sektör devleri bu alanlara yönelik yatırımlarını artırıyor.

Ülkemiz ‘Sağlık Bilişimi’ alanında, bilişim teknolojilerini en etkin kullanan ülkeler arasında yer alıyor. Özel sektörde olduğu kadar, kamu kurum ve kuruluşları da teknolojiyi birçok işlemde kullanıyorlar. Sağlık Bakanlığı Türkiye'deki tüm hastanelerdeki sistemlerin ürettiği verileri kendi çatısı altında toplayarak, bunları BT sayesinde anlamlı hale getirip, istatistikler elde ediyor dahası bunu doğrudan o verinin gerçek sahiplerinin –hastaların- kullanımına sunuyor.

‘Sağlık Bilişimi’ alanında gerçekleştirilen projeler, sektördeki firmaların da büyümesine sağladı.  Ülkemizdeki sağlık hizmet sunumunun kalitesini artırırken, hasta ve çalışanların da memnuniyetini artırdı. Sisoft olarak gelişen teknoloji ve ihtiyaçlara uygun olarak oldukça geniş bir ürün yelpazesi oluşturduk. Ülkemizin uluslararası markası olmak ve bu başarıyı uluslararası platforma taşımak bizim bu günlerdeki en büyük hedefimiz.

Sisoft'un dünya devleri arasında yer almasını ve ülkemizde gelişen ve değerlenen yazılımlarımızın, yurt dışına ihracatının artırılmasını amaçlıyoruz. Ürünlerimizi uluslararası beğeniye sunmak adına, halen 7 olan farklı dil desteği sayısını daha da artırmak ve pazar payımızı büyütmek hedefindeyiz.

Sisoft Genel Müdürü Ömer Siso 

 
ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics