Dosya Kamuda BT Yönetişimi 23 ŞUBAT 2015 / 06:43

KAMU BÜYÜME PLANLAMALARINI İYİ BELİRLEMELİ

Kamu sektöründeki ihtiyaçları iyi tespit edebilmek ve proje gerçekleştirilen kurumlardan geri bildirimler alarak müşteri odaklı bir yaklaşım sergilemek büyük önem taşıyor.

İletişim evriminin yaşandığı son 10 yılda bilişim teknolojileri, bireysel olarak hayatımızda önem taşıdığı gibi, kamu ve özel sektörde de çeşitli ihtiyaçlar doğuruyor. Genişbant kullanım ihtiyacı, ağ güvenlik çözümleri ve etkin kablosuz ağ yapılandırmaları konusunda kamu, maksimum eforu göstermek durumunda kalıyor. Kamunun verimli bir BT kullanımı sağlayabilmesi için, öncelikle ihtiyaçlarını, uygulamalarını ve gelecek büyüme planlamalarını iyi belirleyebilmesi gerekir. Bu çerçevede, BT yöneticileri her bir çalışanın mobil cihaza sahip olduğunu unutmamalı, ağ güvenliği ve kablosuz ağ yapılandırması açısından bu eğilimin doğurabileceği problemleri önceden süzebilmelidir.

2014 yılında kurumsal çözümlerimizde yakaladığımız yüzde 45’lik büyüme payında, kamu projelerimizde gösterdiğimiz başarının önemi büyük. Başta kamu hastaneleri, belediyeler, eğitim kurumları olmak üzere farklı alanlarda ve şehirlerde gerçekleştirdiğimiz altyapı, güvenlik ve bağlantı projeleri sayesinde kamu kuruluşlarının daha yenilikçi teknolojilere kavuşmalarını sağlamış olduk. Geçtiğimiz yıllarda elde ettiğimiz bu başarılı projeleri devam ettirerek 2015 yılında da kamu sektöründe yenilikçi projelere imza atmaya devam edeceğiz. Burada en önemli farkımız, kamu sektöründeki ihtiyaçları iyi tespit edebilmek ve proje gerçekleştirdiğimiz kurumlardan geri bildirimler alarak müşteri odaklı bir yaklaşım sergilemek.

Zyxel Türkiye olarak iş ortaklarımız ile birlikte kamu kuruluşuna uygun, doğru ürünlerimizi konumlandırıp sunacağımız çözümlerimizi projelendiriyoruz. Fiyat, performans oranı yüksek çözümler sunduğumuz kamu kuruluşları da bütçelerini efektif kullanma fırsatını elde edebiliyor. Planladığımız projelerimizde öncelikle müşteri memnuniyetini ve en verimli çözümü sunabilmeyi hedefliyoruz. Projeyi baştan planlayıp sağlam temellere oturtabildiğinizde başarı da gelmiş oluyor. Bizim için diğer önemli bir konu da yapılan yatırımın gelecek teknolojilerle uyumluluğu ve kullanım süresidir. Türkiye’de kamu kaynaklarının doğru kullanılması ve uzun yıllar kullanılacak bir yatırım planlaması için bu şart. Biz sosyal sorumluluğumuz çerçevesinde, kamu sektörünün en doğru, uzun vadeli ve gelecek teknolojilerle uyumlu çözümler kullanmaları gerektiğini düşünüyor, projelerimizde bu hususu ön planda tutuyoruz.

ZyXEL Türkiye Kurumsal Çözümler Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Ömer Faruk Erünsal 


 

ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics