Dosya Kamuda BT Yönetişimi 23 ŞUBAT 2015 / 06:44

KURUMLAR YILLIK BÜTÇELERİNDE MUTLAKA TEKNOLOJİ YATIRIMI KALEMİNE YER VERMELİ

Kurumların hizmet kalitesinin yükselmesi, çalışan memnuniyetinin artması gibi yan etkiler de projelerin başarısında önemli rol oynamakta.

Kamu kurumları BT konusunda son yıllarda önemli bir farkındalık içerisinde. Kurumun hizmetlerini üst seviyeye çıkarmak ve gerek vatandaşlara gerek özel kurumlara daha iyi hizmet verebilmek için bilgisayar ve veri depolama altyapısından başlayarak yatırımlar yapıldı. İletişim alanında da öncü olan kurumlar oldu. Bununla birlikte bu konuya yeni eğilen pek çok kurum var. BT alanında yapılan yatırımların kısa sürede geri döndüğünü ve anında giderlere ve iş verimliliğine etki edebildiğini görüyoruz. Kurumlar yıllık bütçelerinde mutlaka teknoloji yatırımı kalemine yer vermeli.

Yatırım yaparken ise kurumlar piyasa araştırmalarını iyi yapmalı ve alternatifleri değerlendirirken ilk yatırım maliyeti yanında ileride karşılarına çıkabilecek ek giderler konusunda da detaylı bilgi talep etmeli. Özellikle marka bağımlılığına yol açabilecek teknolojiler ve ağır lisans ve bakım sözleşmesi gibi ücretler konusuna dikkat edilmesi gerekmekte.

Voxporta olarak 2014 yılında kamu kurumlarına IP tabanlı iletişim ürünleri konusunda bilgilendirici toplantılar düzenledik. 2015 yılında kamu kurumlarının tümüne hem kendi ürün grubumuzu tanıtıcı hem de IP tabanlı teknolojilerin faydasını anlatan bilgilendirme toplantılarına devam edeceğiz. Kamuda bugüne kadar etkin olan yabancı ürünlerin yanında yerli bir firma olarak ülke ekonomisine de fayda sağlama hedefimiz olduğunu da eklemek isteriz. 2015’te ayrıca CEBIT Almanya ve Dubai Gitex gibi katılacağımız fuarlarla yurt dışında da ürünlerimizi yaygınlaştırma hedefimiz bulunmakta.

Voxporta CTO’su Batur Orkun
ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics