Dosya Kamuda BT Yönetişimi 23 ŞUBAT 2015 / 06:45

ÖNCELİKLİ KONU: VERİ GÜVENLİĞİ

Bilişim sektörü tüketicileştirme (consumerization) adı verilen yeni bir dönemden geçiyor. Bugünün tüketicileri ileri seviye teknolojik ürünleri rahatlıkla kullanabiliyor.

 

Samsung olarak 2015 yılında kamunun teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağını dşündüğümüz özel ürün ve çözümlerimizle şu hedefleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz: Kamunun mobil güvenlik ihtiyacına, dünyada birçok sertifikaya sahip kapsamlı mobil güvenlik çözümümüz olan ‘Knox’ bazlı mobil kurumsal çözümleri içeren akıllı telefon ve tablet projeleri geliştirmek / Kurum içi ya da vatandaş bilgilendirme esaslı ‘Samsung Smart Signage’ sayısal ekran çözümleri ve izleme ekranlarını yaygınlaştırmak / Katma değerli baskı bileşenlerini konumlandırmak.

Kamuda üretkenliği artırmak istiyoruz

Samsung olarak veri güvenliği öncelikli konularımız arasında yer alıyor. Samsung’un ‘Knox’ çözümü aynı cihaz içerisinde kurumsal ve kişisel arayüzü tamamen birbirinden ayırmasıyla kamu kurumlarında da oldukça ilgi görüyor. Kamu projelerimizde iş ve özel alanların aynı anda kullanımını kolaylaştıran çözümlerle veri güvenliği tarafında da çözümlerimiz mevcut. İnovasyona yönelik çalışmalarımızın yanı sıra eğitime ve sağlığa yönelik hedeflerimiz de bulunuyor. Bilişim sektörü tüketicileştirme (consumerization) adı verilen yeni bir dönemden geçiyor. Bugünün tüketicileri ileri seviye teknolojik ürünleri rahatlıkla kullanabiliyor. Özellikle akıllı telefon ve tablet pazarında bunu kolayca görmek mümkün. Kurumların teknoloji kullanımı konusunda tüketicilere yetişmeye çalıştığını ve kamusal alanda da bu yönde eğilim olduğunu söyleyebiliriz. Kamuda teknolojilerimizle üretkenliği artırmak öncelik verdiğimiz bir diğer konu. Kamunun yetkinliğini artıracak teknolojik çözümlerimiz ile kamu sektörüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Bölüm Direktörü Tansu Yeğen

 

 
ETİKETLER : 1010

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics