Dosya Kamuda BT Yönetişimi 23 ŞUBAT 2015 / 06:45

ÖNCELİKLİ KONU: VERİ GÜVENLİĞİ

Bilişim sektörü tüketicileştirme (consumerization) adı verilen yeni bir dönemden geçiyor. Bugünün tüketicileri ileri seviye teknolojik ürünleri rahatlıkla kullanabiliyor.

 

Samsung olarak 2015 yılında kamunun teknolojik dönüşümüne katkı sağlayacağını dşündüğümüz özel ürün ve çözümlerimizle şu hedefleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz: Kamunun mobil güvenlik ihtiyacına, dünyada birçok sertifikaya sahip kapsamlı mobil güvenlik çözümümüz olan ‘Knox’ bazlı mobil kurumsal çözümleri içeren akıllı telefon ve tablet projeleri geliştirmek / Kurum içi ya da vatandaş bilgilendirme esaslı ‘Samsung Smart Signage’ sayısal ekran çözümleri ve izleme ekranlarını yaygınlaştırmak / Katma değerli baskı bileşenlerini konumlandırmak.

Kamuda üretkenliği artırmak istiyoruz

Samsung olarak veri güvenliği öncelikli konularımız arasında yer alıyor. Samsung’un ‘Knox’ çözümü aynı cihaz içerisinde kurumsal ve kişisel arayüzü tamamen birbirinden ayırmasıyla kamu kurumlarında da oldukça ilgi görüyor. Kamu projelerimizde iş ve özel alanların aynı anda kullanımını kolaylaştıran çözümlerle veri güvenliği tarafında da çözümlerimiz mevcut. İnovasyona yönelik çalışmalarımızın yanı sıra eğitime ve sağlığa yönelik hedeflerimiz de bulunuyor. Bilişim sektörü tüketicileştirme (consumerization) adı verilen yeni bir dönemden geçiyor. Bugünün tüketicileri ileri seviye teknolojik ürünleri rahatlıkla kullanabiliyor. Özellikle akıllı telefon ve tablet pazarında bunu kolayca görmek mümkün. Kurumların teknoloji kullanımı konusunda tüketicilere yetişmeye çalıştığını ve kamusal alanda da bu yönde eğilim olduğunu söyleyebiliriz. Kamuda teknolojilerimizle üretkenliği artırmak öncelik verdiğimiz bir diğer konu. Kamunun yetkinliğini artıracak teknolojik çözümlerimiz ile kamu sektörüne katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Bölüm Direktörü Tansu Yeğen

 

 
ETİKETLER : 1010
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN