Dosya Kamuda Verimlilik için Bulut Bilişim Özel Dosyası 24 EYLÜL 2016 / 10:29

Devletin regülasyonlar getirmesi sektörün önünü açar

Bulut teknolojilerinde devletin yeni mevzuatlar oluşturması, regülasyonlar getirmesinin sektörün daha da gelişmesinin önünü açacağını belirten Fortinet Bölge Direktörü Derya Aksoy, şunları kaydetti: “Regülasyon kurumlarının yaptığı düzenlemelerle, bulut içerisinde önemli bir yer tutan güvenlik ve mahremiyet ile ilgili endişeler ortadan kaldırabileceği gibi bu platformlarda güvenlik çözümlerini vazgeçilmez bir bileşen yapacaktır. Şu ana kadar yapılmış düzenlemeler bulut sistemleri açısından önemli olsa da ülkemizde bu yöndeki çalışmaların devam etmesi gerekiyor. Ayrıca bilişim güvenliği yetkililerinin (CISO) temelde aynı olan 4 endişelerinin de giderilmesi gerekiyor: Bulut uygulamalarının güvenliği, gelişmiş ısrarcı tehditler, olay yönetimi ve standartlara uyumu kapsayan bu endişeler ise tamamen Fortinet’in de bir vizyonu olan Security Fabric mimarisi ile karşılanabilir. Bu yaklaşım; güvenlik donanımını, yazılımını ve iletişim protokolünü tek bir çatı altında toplayarak bulut ve IoT dünyasında yaşanabilecek siber saldırılara karşı kesintisiz, kapsamlı bir koruma ortaya koyar.
Kamuda gerçekleştirdiğimiz projelerle, her geçen gün artan ve çeşitlenen güvenlik tehditleri ve ağ güvenliği yönetimindeki karmaşaya karşı, yüksek performanslı, maliyet avantajlı ve kolay yönetilebilir sistemleri kamu kurumlarına tanıtmayı ve tüm iş süreçlerinde gereken güvenlik adımlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.”
 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN