Dosya Kamuda Verimlilik 21 KASIM 2015 / 17:12

BELLİ GÜVENLİK SEVİYELERİ ŞART KOŞULMALI

Kamuda verimliliği artırmanın en önemli aşaması süreçlerin en iyi şekilde tanımlanmasıdır. Süreçler tanımlandıktan sonra bu süreçlerin hızlandırılmasına yönelik elektronik ortamda çözümler kullanılabilir. Süreçlerin düzgün ve efektif şekilde tanımlanması; verimliliğin en iyi şekilde optimize edilmesine katkı sağlarken güvenliğin de en üst düzeyde oluşturulabilmesine olanak sağlar. “Kurumların verimliliğini ve güvenlik seviyesini üst düzeye çıkarabilecek danışmanlık çözümlerimizle hedefimiz; sunulan hizmetlerin verimli hale getirilmesini, BT altyapılarının optimize edilmesini ve kurumun güvenlik politikalarının oluşturulmasını sağlayarak olası güvenlik tehditlerini minimize etmektir” diyen Ölçsan Genel Müdürü Burak Sondal, şunları kaydetti:
“Süreçlerin tanımlanması sonrasında performans iyileştirmesine yönelik oluşturduğumuz yeni mimari yapı, benzer çözümlere göre yüzde 30 ila yüzde 50 arasında daha yüksek performanslı çalışmasını sağlarken kendi geliştirdiğimiz güvenlik katmanlarıyla da sistemin sürekliliğini tehdit edebilecek saldırıların durdurulması sağlanmakta. Kurumlara özel olarak geliştirilen büyük veri işleme, özel donanım çözümleri, yüksek başarım hesaplama, sanallaştırma ve tekilleştirme, veri güvenliği çözümlerimizle, onların geleceğe daha güvenle yol almalarını sağlıyoruz. 
 
Bulut bilişim; sunulan hizmetlerin kesintisiz devam edebilmesi, alınacak önlemlerle güvenlik tehditlerinin minimize edilmesi açısından büyük önem arz etmekte. Kurumların, bant genişliklerini artırma ya da ihtiyaçlara hızlı bir şekilde cevap verebilmeleri, iletişimin artmasıyla oluşabilecek tehditlere karşı alması gereken önlemleri en uygun maliyetle sisteme dahil edebilmeleri ancak bulut mimari yapılarında mümkün. Kurumların ya da servis sağlayıcı şirketlerin bulut mimari yapısında performans ve güvenlik kriterleri ön planda olduğundan bu alanda sunduğumuz çözümler son yıllarda daha fazla ilgi görmekte.”
 
 
 
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics