Dosya Kamuda Verimlilik 21 KASIM 2015 / 17:05

BULUT BİLİŞİME GEÇİŞ İÇİN BİR YOL HARİTASI OLUŞTURULMALI

Dünyada ve ülkemizde kamu verimliliği konusunda her gün yeni bir adım atılıyor. Ankaref olarak ‘Nesnelerin İnterneti’ (IoT) ve bulut teknolojisi başta olmak üzere farklı alanlarda önemli çözümler ürettiklerini belirten Ankaref Genel Müdürü Erhan Binici, şu bilgileri verdi:
Ülkemizde kamu, bulut teknolojisinde istekli ama özellikle sunulacak hizmetin devamlılığı, maliyeti gibi etmenlerin yanında verilerin ve altyapının güvenliği gibi konularda oldukça temkinli bir yaklaşım sergiliyor. Biz de, kurulduğumuz günden bu yana gerek kamuya gerekse özel sektöre sunduğumuz çözümlerde işletme maliyetlerini düşürecek, sahip olunan insan kaynağının katma değeri yüksek alanlara yöneltilmesini sağlayacak yenilikler getirmeyi hedefliyoruz. Bir Ar-Ge firması olarak en önemli amaçlarımızdan biri de; çözümlerimizle paydaşlarımıza maliyet, esneklik, yönetim ve verimlilik alanlarında ciddi ilerlemeler sağlayabilmek. Kamu sektöründeki hizmet kalitesinin artırılması, vatandaşa sunulan hizmetin ölçülebilir ve sürdürülebilir olarak iyileştirmesi, küresel olduğu kadar Türkiye’nin de hedefleri arasında. Akıllı nesneler; üretme, takip etme, sahadan alınan verinin anlık raporlanması, merkezi uygulamalar ve burada biriken büyük verinin doğru yorumlanarak karar destek mekanizmalarını beslemesi, proaktif iş ve yönetişim kararlarının alınması sağlayabiliyor.”
 
 
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN