Dosya Kamuda Verimlilik 21 KASIM 2015 / 17:07

BULUT YATIRIMLARI ARTACAK

Bulut bilişim eğiliminin pazara hakim olmaya başladığı andan itibaren, Türkiye’de de bulut bilişim kamu sektörünü de şekillendiren bir eğilim haline geldi.  Citrix Türkiye Ülke Lideri Altan Cengiztekin, şunları kaydetti:
“Birçok teknolojide olduğu gibi bu alanda da Türkiye’de yatırımların başını finansla birlikte kamu sektörü çekti diyebiliriz. Kamunun buluta dair farkındalığı, etkin kullanımı devam ediyor. Türkiye’de kamu sektörünün buluta bakış açısının olumlu olduğunu düşünüyoruz ve önümüzdeki dönemde de buluta dair yatırımların, bulut tabanlı çözümlerin kullanımının artacağını düşünüyoruz.  Türkiye’de bulut bilişim sektöründe yetişmiş personel açığı bulunduğu bir gerçek. Bu eksikliğin giderilmesine yönelik tüm girişimler tüm bulut endüstrisiyle birlikte bulutu etkin kullanan kamu gibi sektörleri de olumlu etkileyecektir.
Citrix’in sunduğu XenApp ve XenDesktop çözümleri Türkiye’de de kamu sektöründe etkin şekilde kullanılıyor ve verimliliği artırma doğrultusunda müşterimiz olan kurumlara önemli faydalar sağlıyor. Citrix XenApp, mobilite ve bulut için yeni nesil bir uygulama hizmeti. XenApp ile kamu sektöründe de uygulamaların sanallaştırma maliyetleri ve karmaşıklıklığı önemli ölçüde azalıyor. Müşteriler Citrix teknolojisindeki en son gelişmelerin bir sonucu olarak Windows uygulamalarını mobilize etmek ve doğal, yüksek performanslı, çoklu dokunmatik bir deneyim sağlamak için XenApp kullanabiliyor. Bu çözümle, herhangi bir ağ üzerindeki herhangi bir cihaz kullanıcısına güvenli ve sorunsuz bir şekilde uygulama, masaüstü, dosya ve hizmetler sunması için mobil çalışma alanı sağlıyoruz.”
 
 
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN