Dosya Kamuda Verimlilik 21 KASIM 2015 / 17:06

FİRMALAR, TÜRKİYE’DE SUNUCU TARLASI OLUŞTURMALI

“BTBurada olarak VMware tarafında yedekleme ‘Nakivo Backup & Replication’ ürünümüz bulunmakta” diyen BTBurada Satış Mühendisi Naci Volkan Yağcı, şu bilgileri verdi:
“Bu ürün ‘Network Acceleration’ özelliğiyle ayrıca elektrik sarfiyatı tarafında daha çevreci bir çözüm sunuyor. ‘Nakivo Backup & Replication’ın şu anda ‘Amazon Cloud’ ile bir anlaşması bulunuyor ve bu şekilde herhangi bir ekstra işlem yapmadan ‘Amazon Cloud’ şifrenizle önemli verilerinizi ‘Bulut’ ortamına taşımanıza olanak veriyor. Diğer bulut çözümlerine de ‘Transporter’ servisini kurarak entegre etmeniz mümkün. Şu anda genel olarak Türkiye bulut bilişime biraz tereddütle yaklaşmakta. Bunun en büyük sebebi şu anda birçok bulut servisi sağlayan firmanın sunucu tarlalarının yurt dışında olması. Bu sürecin firmaların Türkiye’de bir sunucu tarlası oluşturması ile aşılacağını düşünüyorum.”
 
 
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN