Dosya Kamuda Verimlilik 21 KASIM 2015 / 17:21

KAMU, BULUT İLE ZAMAN VE MALİYET AVANTAJI SAĞLAYABİLİR

Türkiye’de işletmelerin, mobil teknolojinin gücüyle verimliliklerini ve rekabetçiliklerini artırırken, vatandaşlara doğrudan hizmet ulaştıran kamu kurumlarının da verimlilik artışı hedeflerine doğru hız kazanması gerekiyor. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:
“Dijital teknoloji ve mobil iletişim sayesinde kamuda; iş süreçleri iyileşiyor ve şeffaflaşıyor, gerçek zamanlı kolektif zekadan yararlanılıyor, e-devlet vizyonuna ve vatandaş memnuniyetine katkı sağlanıyor, operasyonel verimlilik artırılıyor ve kamu kaynaklarının kullanımı optimize edilebiliyor. Vodafone olarak, mobil ve sabit hizmetler, bulut bilişim, makinelerarası iletişim ve iş çözümlerimizle kamuda verimlilik artışını sağlıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamına değer katmak için sağlık, sosyal güvenlik, eğitim, savunma, ulaşım, çevre ve istihdam alanlarında çözümler geliştiriyoruz. Kamu kuruluşlarında dijitalleşmenin öncüsü olma hedefiyle bugüne kadar pek çok önemli kamu projesini hayata geçirdik. Bu projelerle, Adalet Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, SGK, TCDD ve TÜİK gibi kurumların, dijital dönüşümle verimlilik ve vatandaş memnuniyetini artırma hedeflerine katkı sağlıyoruz. Kurumların ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve özel çözümler geliştirmek amacıyla ‘Yarına Hazırım Platformu’ kapsamında Kamu Dijitalleşme Endeksi’ni de hayata geçirdik. Kamu kurum ve kuruluşları, hiçbir ücret ödemeden dijitalleşme endekslerini www.yarinahazirim.com üzerinden ölçebilir, ihtiyaçlarını belirleyebilir. Bugüne kadar toplam 116 adet farklı kamu kurumunun endeksini hesapladık. Böylece kamu kaynaklarının doğru yönetimine, kamu kuruluşlarına verimlilik katma ve sürdürülebilir büyüme hedeflerine katkı sağlıyoruz.
2000’lerin ikinci yarısından itibaren hayatımıza giren bulut bilişim, mobilite, makineler arası iletişim, sosyal medya ve büyük veri teknolojileri bireylere ve toplumlara olduğu gibi kamuya da pozitif dönüşüm yaşatıyor. Bulut için yüksek kapasiteli ve güvenilir veri merkezi yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Dijital stratejiler, kamu hizmetlerinin daha az maliyetle daha verimli gerçekleşmesine öncülük ediyor. Kamunun, özel sektöre örnek olup, dijital dönüşümde ortalamayı aşması gerektiğini düşünüyoruz. Mobil teknolojide bir sonraki basamak olan 4.5G, kamuda da iş süreçlerinde de büyük bir sıçramayı beraberinde getirecek.”
 
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics