Dosya Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) 13 EKİM 2014 / 13:46

‘KEP’lenerek e-Dönüşüme öncülük

KEP; şeffaf yönetişim sistemleriyle elektronik ortamda güvenli iletişim sağlayıp önemli bilgi ve belgeleri zaman damgalarıyla kayıt altına alarak sağlıklı ve büyüyen bir ekonomi yaratan önemli bir iş aracı olarak ön plana çıkıyor.

e-Dönüşüm uygulamalarının kurumların ve bireylerin işlerine verimlilik, hız ve kolaylık getirmesiyle paralel olarak Türk Ticaret Kanunu ile hayata geçirilen KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hizmetleriyle kullanıcılar çok daha hızlı, güvenli, verimli, tasarruflu, ucuz, kaliteli ve kolay iş yapma avantajı elde ediyor. KEP, iletilere ilişkin kayıtların 20 yıl, e-Tebligat kayıtlarının ise 30 yıl boyunca PTT ve KEPHS (Kayıtlı Elektronik e-Posta Hizmet Sağlayıcıları) tarafından saklanmasıyla depolama ve arşiv maliyetlerini düşürürken, yapılan işlemlere dair verileri güvende tutuyor, yasal geçerlilik sağlıyor. Kamu, bankacılık, finans, sigorta, telekom, enerji, gıda, sağlık, dağıtım, üretim, inşaat, tekstil, hazır giyim, gümrük, ithalat, ihracat, savunma sanayi, lojistik sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerdeki kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetler hayata geçirilip başarı hikâyeleri oluşturuluyor. KEP’deki son düzenlemeler bir arada çalışılabilirliği öne çıkarırken diğer yandan gerek yasal zorunluluklar gerekse sağladığı avantajlar sebebiyle her geçen gün KEP’e olan ilgi giderek artıyor.
ETİKETLER : 991

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN