Dosya Kesintisiz Güç Kaynakları (KGK) 31 AĞUSTOS 2015 / 00:45

Kesintisiz iş süreçleri için KGK'lar

Teknolojinin gelişmesi, internetin iş hayatının vazgeçilmez bir hale gelmesi ile birlikte şirketlerin öncelikleri de değişmeye başladı. Artık birçok şirket internette ya da kullanılan BT sistemlerinde herhangi bir sorun çıktığında çalışamaz hale geliyor. Bu sistemlerin herhangi bir elektrik kesintisi esnasında kesintisiz bir şekilde çalışabilmesi için kesintisiz güç kaynakları büyük bir önem taşıyor ve birçok şirketin öncelikli planları arasında yer alıyor.

Kesintisiz güç kaynakları sadece iş süreçlerini elektrik kesintilerine karşı korumakla kalmıyor. Aynı zamanda şebekelerden gelen enerjinin düşük kalitesinin yol açtığı zararlı etkilere karşı da koruyor. KGK’lar yüksek kaliteli, temiz ve düzenli enerji sağlayarak şirketlerin güven içerisinde çalışabilmelerini sağlıyor.

Kesintisiz güç kaynakları önem kazanıp yaygınlaşırken daha çevre dostu teknolojiler için de Ar-Ge çalışmaları yapılıyor. Güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanarak melez KGK teknolojileri geliştiriliyor. Üretimde kullanılan malzemelerin küçültülmesi, metal ve kimyasal kullanımının azaltılması da hem çevreyi koruyor hem de daha ekonomik ürünler çıkarılmasını sağlıyor.

 
ETİKETLER : 1036

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN