Dosya Kesintisiz Güç Kaynakları ve Enerji Verimliliği 06 AĞUSTOS 2016 / 16:10

Enerjik riskler derdiniz olmasın

Kesintisiz güç kaynakları (KGK) eskiden belli sektörlerde belli birimlerde yerini alan bir çözüm olarak akıllarda yer etmişti. Ama bugün geldiğimiz noktada, her sektörden her ölçekte şirketin demirbaşı halini alan ‘bir’ çözüm değil, bir ‘çözüm ailesi’ söz konusu. Çünkü artık kurumsal sürekliliği sağlamanın önündeki tek risk unsuru, misal sürpriz bir elektrik kesintisi değil. Bugün riskler maalesef çok çeşitli, iş sürekliliği birçok kritere ve tek bir kurumsal birimden ziyade bütüne bağlı. Bu nedenle bugün ‘KGK’ dediğimizde, donanım ve yazılımlardan oluşan bir yapı söz konusu oluyor.
KGK başlığındaki bu gelişimde belirleyici olan bir unsur daha var: Enerjide verimlilik konusunda her ölçekte şirkette farkındalığın gelişmesi. Bu farkındalık gelişiminin başrolünde ise sürekli artan enerji maliyetleri, buna karşılık kesintisizlik gerekliliği karşısında tasarruf ihtiyaçlarının gelişmesi gibi başlıklar var. Tüm bunlar, KGK başlığının ‘kesintisizlik’ ve ‘verimlilik’ temaları ile gelişmesini sağlıyor. 
 
ETİKETLER : 1083

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN