Dosya Kesintisiz Güç Kaynakları ve Kabinler 17 HAZİRAN 2013 / 08:00

Hem şirketlerin bütçesine hem de çevreye duyarlı KGK ve kabinler

Bulut bilişimin hızla yaygınlaşması ile veri merkezlerinin sayısının artması hem kesintisiz güç kaynağı hem de kabin pazarının gelişimini olumlu yönde etkiliyor.

Kesintisiz güç kaynakları, şebeke tarafında oluşan problemleri (harmonik, kesinti, aşırı gerilim, gerilim yükselmesi, gerilim düşümü, gürültü vb.) kendi üzerine alarak, çıkışında bulunan kritik yükleri sabit gerilim ve frekansla besleyen sistemler olarak tanımlamak mümkün. Veri merkezlerinin sayısının artmasıyla iyice önem kazanan güç koruması sağlayan KGK’lar, elektrik kesintisinde bilgisayar ve benzeri kritik yükleri beslemekle kalmaz, şebeke enerjisi mevcutken frekansı ve gerilimi regüle edilmiş kararlı bir AC güç ile beslenmesini sağlar.
Özellikle bilginin depolandığı ve 7/24 aktif olarak çalışan veri merkezlerinde KGK kullanılması zorunlu bir ihtiyaç haline geldi. Veri merkezi gibi kritik yerlerde KGK yedekli olarak kullanılarak iki kat daha güvenli bir ortam oluşturmak mümkün. KGK konusunda yapılan yatırımlar, tüketicinin elektronik cihaz arızalarını azaltmakta, kesinti ve düşük/yüksek gerilim altında oluşabilecek veri ya da üretim kayıplarını engelliyor.
Veri merkezi yatırımları KGK’ları olduğu gibi kabin sektörünü aynı hızda ve aynı yönde etkiledi. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte aktif cihazların artması ek ya da yeni nesil kabinlere ihtiyaç doğdu. Enerji yönetimi konusunda şirketlere avantajlar sağlayan KGK ve kabinler temiz enerji içinde önemli fırsatlar sunuyor. Öte yandan Türkiye’de iç piyasada sert ve haksız rekabetin etkileri olsa da, Türkiye bu alanda üretimin önemli bir noktasını oluşturuyor.
ETİKETLER : Sayı:926
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN