Dosya Kesintisiz Verimlilik: İş Sürekliliği 11 MAYIS 2015 / 09:33

İş süreçlerinde verimliliğin anahtarı teknoloji

Artan iş hacmi, oluşan yeni iş modelleri ve kurumsal dünyadaki yeni oyuncuların artması, iş sürekliliğini şirketler için her zamandakinden daha önemli hale getirdi. İş sürekliliğinde verim yakalamayan şirketler, yoğun rekabetin yaşandığı pazarlarda geri kalırken, bu noktada teknolojiden faydalanan yapılar rakiplerinden birkaç adım öne geçmeyi başarıyor.

Günümüzde veri havuzlarının mobilite ve bulut bilişim ile birlikte giderek arttığını düşünürsek, şirketler ve kurumlar için bu verileri iyi analiz etmenin öneminin de arttığını söyleyebiliriz. Bu noktada veriyi iyi analiz edebilen, mobilite ve bulut çözümleri iş süreçlerine entegre edebilen şirketlerin ve kurumların rakiplerinden bir adım önde olduğunu görüyoruz. Tabi entegrasyon sürecinde başarının da kendi iç yapısını tanıyıp, ona uygun çözümler geliştirmeden geçtiğini unutmamak gerekiyor.

Bununla birlikte şirketlerin ve kurumların iş süreçlerinde sürekliliği sağlamak için risk analizini de kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekiyor. Olası felaket senaryolarına karşı yapılacak testler, şirketleri büyük zararların eşiğinden döndürürken, risk yönetimi konusuna yeterince önem vermeyen şirketler hem güven hem de maddi açıdan önemli kayıplar yaşayabiliyorlar.
ETİKETLER : 1021

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics