Dosya Kesintisiz Verimlilik: İş Sürekliliği 11 MAYIS 2015 / 09:26

Veri merkezi konusunda vizyoner olan kazanıyor

Yeni nesil teknolojilerin ilk etkisi veri merkezi hizmetlerine karşı artan talep. Bu da artan veri miktarı yanında 7 gün 24 saat boyunca çalışma beklentisine yol açıyor. Ek olarak şirketler verilerine her zaman ve her yerden erişmek istiyorlar. Mobil cihaz teknolojileri bu trende gerçekten yardımcı oldular. E-posta’ya ya da iş kritik uygulamaların mobil uygulamalarına sorunsuzca erişim, veri merkezi hizmetlerine olan talebi artıran yeni teknolojilere örnek. Sanallaştırma, şirketlerin daha iyi erişilebilirlik sağlamalarında rol oynuyor. Ancak günümüzde yüksek düzeyli erişilebilirlik veri merkezlerindeki birçok şeyin kombinasyonundan oluşuyor:  Yüksek oranda sanallaşmış olma, modern depolama sistemlerine yatırım yapma ve bir bulut stratejisine sahip olma.

İlk bağlantı artırılan erişilebilirliği sağlamak. Böylece veri merkezinin risk profili de düşebilir. Bu alandaki en iyi örnek onaylı korunmaya sahip olmaktır. Bu da şu anlama geliyor: Yedekleme ya da replikasyon gibi teknolojilerle, koruduklarınızı tekrar yerine koyabilirsiniz. Şirketler, onaylı koruma yetkinliğine sahip olmadan kurtarmaya kalktıklarında risk altında olurlar.

Akıllı veri merkezi yatırımı bir adım öne geçiriyor

Veri merkezlerinde daha üst seviye erişilebilirliğe olan yolculuk hiçbir zaman tamamen bitmeyecek, ancak modern veri merkezine akıllıca yatırım yapan şirketler bu yolda lider konumunda olacaklar. Ek olarak onaylı koruma yetkinliğine sahip olan, ileri risk yönetimi için verilerinden faydalanmayı seçen şirketler yarının getireceklerine  hazırlıklı olacaklar. ‘Verilerden faydalanma’ işlemine basit bir örnek olarak bir yedekleme ya da replikasyon teknolojisi sayesinde sağlanabilen sanal laboratuar teknolojileri gösterilebilir. Bu, veri merkezindeki kritik değişiklikler için mükemmel bir yol haline geldi. Güvenle ve herhangi bir risk taşımadan uygulanabiliyor.

En iyi haberler mobil cihaz yönetimi teknolojilerindeki gelişmelerle ilgili. Bugün veri merkezi yedekleme ve kopyalama ürünlerinin artan erişilebilirlik yetkinlikleri sayesinde şirketler her iki uçtaki tehditleri tanıyabiliyorlar.

Günümüzde birçok şirket bulut teknolojisinden faydalanıp faydalanmama ve bunu  nasıl yapacakları konusunda sorun yaşıyorlar. Gerçek şu ki bulut teknolojileri birçok farklı şirket için birçok farklı anlama gelebilir. Bugün bile birçok servis sağlayıcının önerileri şirketleri rahatlıkla erişilebilirlik yolculuklarında bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Ana makinedeki yedeklemeler ya da hizmet olarak felaket kurtarma (DRaaS) gibi hizmetler şirketlerin modern veri merkezinden beklentilerini karşılayacak hedeflerdir.

Veeam Ürün Strateji Uzmanı Rick Vanover

 
ETİKETLER : 1021

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics