Dosya KGK Çözümleri ile Kurumsal Kesintisizlik 08 TEMMUZ 2017 / 16:52

Kesintisiz ve kaliteli enerji için…

İş yaşamının temelini oluşturan enerji, kesintiye tahammülü olmayan alanların da başında geliyor. İş süreçlerinin kesintisiz olarak devam edebilmesi için enerji kaynaklarının da kesintisiz olması şart. Dolayısıyla kesintisiz ve kaliteli enerji, bugün tüm sektörleri yakından ilgilendiren bir konu. Enerjinin kesilmesi, bütün hayatımızda ciddi sorunlara sebep oluyor, tüm iş süreçlerimiz aksayabiliyor. Dolayısıyla enerjinin sürekliliği, kalitesinin korunması ve verimli olarak kullanılması sadece şirketler için değil, ülkeler için de çok önemli bir husus. Teknolojiye bağlı ekosistemin hüküm sürdüğü günümüz koşullarında, işletmelerin BT operasyonlarını kesintisiz olarak sürdürebilmesi önemli. Bu operasyonların verimli devamı, her altyapıda bir kesintisiz güç kaynağı (KGK) ihtiyacını da beraberinde getiriyor. 
 Uzmanların verdiği bilgilere göre kesintisiz güç kaynakları denildiğinde ise ilk akla gelen şey; elektrik kesintilerinde devreye girerek, şebeke enerjisinin geri geleceği zaman dilimine kadar şebekeyi yedekleyen bir cihaz olabiliyor. Fakat kesintisiz güç kaynaklarının topolojilerine bağlı olarak, sadece elektrik kesintisi değil, birçok elektrik problemine karşı tam koruma sağladığını unutmamak gerek. Bu açıdan bakıldığında şebeke elektriğinde meydana gelebilecek sorunlara karşı ekstra koruma sağlayan bir koruyucu özellikte devre elemanıdır ve misyonu göründüğünden daha fazla.
Kesintisiz güç kaynakları basit gibi görünen, fakat oldukça yüksek sayılabilecek teknolojiye sahip cihazlar. Günümüzde enerji maliyetlerindeki artış, enerjinin daha verimli bir şekilde kullanılmasını ve dolayısıyla maliyetlerin doğru şekilde yönetilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor. Bu noktada enerji verimliliği yüksek olan cihazların yıllık enerji maliyetlerinde yaratacağı olumsuz etki en minimal düzeyde kalıyor. Bu durum, cihazların servis ömürleri boyunca kendi amortismanlarını daha hızlı şekilde sağlamalarını ve müşterilerin daha elverişli bir şebeke altyapısı için katlandıkları maliyetlerin bir nebze olsun azalmasını da sağlıyor. Diğer taraftan, kesintisiz güç kaynakları, güvensiz şebeke enerjisinin güvenli hale getirilmesi için kullanıldığından güvenirliğinden şüphe edilmeyecek, sorun yaratma ihtimali düşük, güvenilirliği teyit edilmiş, uluslararası standartlara uygun üst seviye markaların ürünü olmalı. 
ETİKETLER : 1129

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics