Dosya KOBİ’ler ve Dönüşüm 30 MART 2015 / 09:09

Kurum ihtiyaçlarına özel çözümler

KOBİ’lerin iş dünyasının yeni dönem çalışma modellerini de göz önünde bulundurarak dönüşüm sürecinde öncelikle mobil teknolojilere yatırım yapmalarını öneriyoruz.  Elbette konvansiyonel süreçler hala iş hayatımızın içinde ve pek çok çalışan kendini bu çalışma modeli ile daha konforlu ve güvende hissediyor. Ancak nasıl ki günlük hayatımızda gazeteyi hem kağıttan hem bilgisayarımızdan hem de cep telefonlarımızdan okuyabiliyor ve bunu içselleştirebiliyorsak mobil teknolojileri de kurumumuz bünyesinde doğru şekilde konumlandırmayı başarırsak bunları çalışanlar tarafından kullanılabilir hale getirebiliriz. Çalışanların mobil durumdayken de işlerini tamamlayabilecekleri böylece şirket içi iş süreçlerini aksatmayacakları ürünleri kurum içine sokabiliriz.

Bu tip mobil çözüm sunan ürünleri seçerken KOBİ’lerin süreç adımlarını ve ihtiyaçlarını önceden tespit etmeleri çok önemli. Çalışanlarının işlerini kolaylaştıracak, mevcut yapılarına kolaylıkla uyum sağlayacak güvenli çözümlerin neler olduğunu ancak bu yöntem ile belirleyebilirler. Bu teknolojilere yatırım yapılırken maliyeti düşürmek adına geçici çözümlere değil, uzun vadeli ihtiyaçlara hizmet edecek çözümlere odaklanmalılar. Mobil teknolojilere geçişi bir maliyet olarak görmeyip, en önemli varlığımız olan zamandan ve insan kaynağından bir kazanç olarak görmeleri gerekir. E-Güven olarak biz de kurumun ihtiyaçlarına özel geliştirdiğimiz projeleri kurumun var olan sistemine entegre hale getiriyoruz. E-İmza, Mobil İmza, İmzala – Gönder, E-Bordro gibi ürünlerimizle KOBİ’lere uzun vadeli çözümler sunuyoruz.

Mobilitenin KOBİ’lere sağladığı faydanın çok ayrı bir değeri var aslında. KOBİ’ler çok çalışanı ve yetki devri olmayan yapılar olduklarından hemen hemen bütün işler tek bir kişinin onayı ile yürüyor. Şirket sahibinin elinde bulundurduğu bu yetki, şirket sahibinin uzun bir süre ofis dışında kalmasıyla işlerin aksamasına neden olabiliyor. Bu nedenle KOBİ’lerde e-dönüşüm sürecinin hızlanması operasyonel verimliliği kat kat artıracaktır.

E-Güven İş Geliştirme, Kurumsal Satış, Kanal Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu Direktörü Ayşegül Tüzün
ETİKETLER : 1015

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics