Dosya KOBİ’ler ve Dönüşüm 30 MART 2015 / 09:06

Yatırımda öncelik ağ altyapılarındae-Dönüşüm süreci sayesinde KOBİ’lere bilişim teknolojilerinin kullanımı ile daha etkin çözümler sağlama fırsatı sunuluyor ve bu işletmelere bilişim hizmeti veren bilişim bayileri arasında sertifikasyon ve hizmet standardizasyonu getiriyor. Bu bağlamda değerlendirildiğinde, kendilerine kaliteli çözüm ve hizmetler sunmak üzere yetiştirilecek “KOBİ Bilişim Uzmanları”nın da yardımıyla, KOBİ’ler sınırlı bütçeleriyle teknolojiden en etkin biçimde yararlanarak işlerini büyütme imkanı yakalıyorlar. Ayrıca hem KOBİ’lerin hem de KOBİ’lere hizmet veren sağlayıcıların servis kalitelerini yükseltmek mümkün hale geliyor. KOBİ’lere teknoloji desteği veren bu sağlayıcıları belgelendirmek ve KOBİ’ler için güvenilir çözüm ortakları yaratmak da bu dönüşüm süreçleriyle sağlanan faydalar arasında.


Küçük ve orta ölçekli işletmelerin e-dönüşüm sürecinde kendilerini rekabette ön plana çıkartabilecek ve modern çağın gereksinimlerini karşılayabilecek her türlü teknoloji yatırımına ihtiyacı olabiliyor. Bununla birlikte KOBİ’lerin öncelikli olarak ağ altyapılarını oluşturacak ağ teknolojileri ürünlerine yatırım yapması gerekiyor. Sağlam bir ağ altyapısı kurabilmeleri için küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Mobilite, tüm dünyada büyüme eğilimi gösteren önemli bir kavram. Akıllı cihazların hem son kullanıcı nezdinde hem de kurumsal dünyada benimseme kazanmasıyla birlikte mobilitenin önemi giderek artıyor. Kurumsal şirketler dahil olmak üzere iş dünyasında “Kendi Cihazını Getir – BYOD” yaklaşımı da hız kazanıyor. Ayrıca bulut bilişim, mobilite ve sosyal ağlar sayesinde çalışanlar artık kurumlarda daha fazla tüketici odaklı uygulamaları kullanabilir hale geldiler. Tüm bu teknolojilerin sunduğu imkanlar sayesinde kurumlar hızla dönüşüp rekabetçi fırsatlar yakalayabilirken aynı zamanda kurumsal operasyonlarını çeşitli güvenlik risklerine de açmış oluyorlar.

ZyXEL Türkiye Kurumsal Çözümler Ürün ve İş Geliştirme Müdürü  Ömer Fakur Erünsal
ETİKETLER : 1015