Dosya KOBİ'ler İçin Rekabet Araçları 12 ARALIK 2015 / 15:53

​KOBİ’ler kurumsal kaynak planlama yazılımlarına yönelecek

Detaysoft Üretim Sektöründen Sorumlu Satış Yöneticisi Emir Serpicioğlu
 
Detaysoft olarak 2016 yılında e-dönüşüm pazarında büyük bir gelişim olacağını öngörüyoruz. Akaryakıt ve madeni yağ lisansına sahip şirketler ile faaliyet konusuna bakılmaksızın 2014 yılsonu cirosu 10 milyon TL ve üzeri ciroya sahip tüm mükelleflerin 31 Aralık 2015 tarihine kadar sistemlerini hazırlayıp, 1 Ocak 2016 itibariyle e-fatura ve e-defter kullanmaya başlaması zorunlu hale geldiği için yaklaşık 30.000‘den fazla mükellefin olduğu pazarda büyük hareketlilik yaşanacağını düşünüyoruz.
Önümüzdeki yıl e-dönüşüm çözümlerinin yanında KOBİ’lerin gerçek anlamda kurumsal kaynak planlama yazılımlarına yönelmesini bekliyoruz. Birçok KOBİ, MRP’si olmayan yalnızca muhasebe işlemlerini yapabildikleri yazılımları kullanırken önümüzdeki yıl Türkiye çapında yüzlerce firmanın bütünleşik yazılımlara geçiş yapacağını öngörüyoruz.
Kurumsal kaynak planlama çözümlerine sahip olmak firmalara birçok avantaj sunuyor. Bu çözümlerin iş ve süreçlere entegre olması sayesinde tüm süreçlerde standardizasyon sağlanıyor. Bu sayede verimlilikte ve karlılıkta büyük artış meydana geliyor. ERP çözümlerinin firmalara finansal açıdan da birçok katkısı bulunuyor. Anlık raporlama yapabilme, gelecekteki maliyetleri öngörebilme ve birçok analiz yapma imkanı sunma bu katkılardan birkaç tanesi olarak sıralanabilir. Bunun yanında tüm süreçler izlenebilir hale geliyor. İzlenebilir olmak firmaların şeffaf olmasını da sağlıyor. Sonuç olarak marka değerinde ve markaya olan güvende de büyük artış gerçekleşiyor. 
ETİKETLER : 1050

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics